khabargozarisaba.ir
شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 25
کد خبر: ۵۱۳۸۹
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵
غلامرضا یوسفی‌نژاد گفت: کمیته تخصصی این اداره‌کل، به بررسی ظرفیت‌های اشتغال‌زایی در عرصه فرهنگ‌و‌هنر می‌پردازد تا بتواند اشتغال را به‌صورت پایدار برای هنرمندان و اهالی فرهنگ در مناطق مختلف استان تعریف کند

سرپرست اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: کمیته تخصصی این اداره‌کل، به بررسی ظرفیت‌های اشتغال‌زایی در عرصه فرهنگ‌و‌هنر می‌پردازد تا بتواند اشتغال را به‌صورت پایدار برای هنرمندان و اهالی فرهنگ در مناطق مختلف استان تعریف کند.

به‌گزارش «صبا»، غلامرضا یوسفی‌نژاد؛ سرپرست اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: در‌طول سال‌٩٦ با‌توجه با نامگذاری سال و تأکیدات مکرر مقام عظمای ولایت و ریاست محترم جمهوری، در جهت ایجاد اشتغال، این اداره‌کل با تشکیل کمیته تخصصی اشتغال، گام جدیدی را در عرصه اشتغال فرهنگ‌و‌هنر برداشته است.

وی اضافه کرد: فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، آستین خود را در اشتغال بالا زده است و همت خود را مصروف خواهد کرد تا اهالی فرهنگ‌و‌هنر را به اشتغال پایدار برساند. کمیته تخصصی اشتغال این اداره‌کل در راستای اشتغال‌زایی به بررسی ظرفیت‌های اشتغال‌زایی در عرصه فرهنگ‌و‌هنر می‌پردازد تا بتواند اشتغال را به‌صورت پایدار برای هنرمندان و اهالی فرهنگ در مناطق مختلف استان تعریف کند.

یوسفی خاطرنشان کرد: علاوه‌‌بر ظرفیت سنجی، این کمیته وظیفه ظرفیت‌سازی نیز دارد. به این معنی که کمیته مشاغل جدیدی که تا‌کنون در حوزه فرهنگ‌و‌هنر دیده نشده بود را شناسایی، کشف و به جامعه فرهنگ‌و‌هنر معرفی می‌کند.

این مسئول گفت: بررسی طرح‌های اشتغال‌زایی دولت، بررسی طرح‌های بخش خصوصی، معرفی به اداره کار و تسهیل‌و‌تسریع در گرفتن مجوز و احیانا تسهیلات لازم جهت ایجاد اشتغال جدید یا توسعه نیز از دیگر موضوعات این کمیته خواهد بود.

او با‌اشاره به شیوه عملکردی این کمیته، خاطرنشان کرد: کمیته تخصصی اشتغال این اداره‌کل به‌صورت مداوم جهت دریافت نقطه‌نظرات و پیشنهادات و انتقادات با انجمن‌های فرهنگی و هنری استان فارس جلساتی را خواهد داشت. همچنین از تمام هنرمندان و اهالی فرهنگ که در این زمینه انتقاد یا پیشنهاداتی دارند درخواست می‌کند تا انتقادات و پیشنهادات خود را به کارشناس مشاغل ارائه دهند تا توسط کمیته تخصصی اشتغال بررسی شود.

یوسفی نژاد در پایان خاطر نشان کرد: در سال‌٩٦ این اداره‌کل بیش از ٧٠٠‌مجوز صادر کرده است که پیش‌بینی می‌شود به ازای این تعداد مجوز حدود ١٥٠٠‌نفر به‌طور متوسط مشغول کار شده‌اند.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: