khabargozarisaba.ir
شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 25
کد خبر: ۵۱۲۹۰
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱
عضو کمیسیون فرهنگی مجلسگفت: در بهبود وضعیت مردم زلزله‌زده کرمانشاه باید از تمام ظرفیت‌های کشور استفاده کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان این‌که در بهبود وضعیت مردم زلزله‌زده کرمانشاه باید از تمام ظرفیت‌های کشور استفاده کرد، گفت: بهتر است سلبریتی‌ها از سازمان‌های مردم‌نهاد در جهت جمع‌آوری کمک‌های مالی حمایت کنند.

به گزارش خانه ملت، اصغر مسعودی؛ عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اقدامات اخیر برخی افراد چهره و معروف در جمع‌آوری کمک‌های مالی برای مردم زلزله‌زده کرمانشاه، گفت: اگرچه برای ساماندهی وضعیت مردم زلزله‌زده باید همه مردم در کنار هم اقدامات لازم را انجام دهند اما بهتر است این اقدامات تحت نظر سازمان‌های دولتی یا مردم‌نهاد صورت گیرد نه آن‌که رأسا اقدام کنند. در بهبود وضعیت مردم زلزله‌زده کرمانشاه باید از تمام ظرفیت‌های کشور استفاده کرد چراکه بخش دولتی توانایی ساماندهی این موضوع را ندارد.

وی در ادامه افزود: سلبریتی‌ها می‌توانند نقش واسطه را داشته باشند یعنی با همکاری نهادهای مردمی کمک‌های مردم را جمع‌آوری کنند تا تخصیص این اعتبارات توسط افراد متخصص و متعهد انجام گیرد چرا که از یک سو از هدررفت این اعتبارات جلوگیری می‌شود و از سوی دیگر افراد سودجو نمی‌توانند از این مبالغ برای راه‌های نادرست استفاده کنند.

مسعودی اظهار کرد: اگرچه جمع‌آوری پول برای مردم زلزله‌زده توسط سلبریتی‌ها، هنرمندان و ورزشکاران امری قابل احترام است اما باید در نحوه اجرای این فعالیت تجدیدنظر شود چرا که عملکرد این سلبریتی‌ها نظارت‌پذیر نیست و نمی‌توان از آن‌ها انتظار ارائه عملکرد را داشت.

وی با بیان این‌که باید محل مصرف اعتباراتی که برای مردم زلزله‌زده جمع شده مشخص شود، ادامه داد: شفاف‌سازی در این امر بسیار اهمیت دارد و باید تمام کمک‌ها در چارچوب قانون و با نظارت انجام شود بهتر است هنرمندان و ورزشکاران به‌تنهایی اقدامی در این زمینه انجام ندهند بلکه با محبوبیت خود مردم را به کمک به سازمان‌های مردمی ترغیب کنند.

مسعودی در ادامه تاکید کرد: جمع‌آوری کمک توسط سلبریتی‌ها بدون نظارت انجام می‌گیرد و همین عامل از یک سو باعث دلسردی نهادهای مردمی از فعالیت در این زمینه و از سوی دیگر تخصیص این اعتبارت در محل‌های نامناسب می‌شود چرا که این افراد تخصص و تجربه کافی برای فعالیت در ساماندهی مردم را ندارند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: فرهنگ‌سازی یکی از اقدامات ضروری برای افزایش مشارکت مردم در کمک به سازمان‌های مردم‌نهاد است. بهتر است افراد کمک‌های مالی خود را به نهادهای مردمی تحویل دهند تا به‌درستی و در محل نیاز مصرف شود، البته نهادهای مردمی نیز باید بتوانند با عملکرد مناسب اعتماد مردم را جلب کنند.

ارسال به دوستان
برچسب ها: صبا ، اصغر مسعودی ، کمک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: