khabargozarisaba.ir
يکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 February 17
کد خبر: ۵۱۰۲۲
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
جعفر مهیاری از آغاز تمرین‌های نمایش «آئینه» محصول مشترک ایران و فرانسه و اجرای این نمایش در شهر لیون خبر داد.
به گزارش صبا، جعفر مهیاری سرپرست گروه تئاتر زندگی در خصوص تولید نمایش «آئینه»در کشور فرانسه توضیح داد: به تازگی تولید نمایش مشترکی را با دانشگاه لیون فرانسه با عنوان«آئینه» در این شهر آغاز کردیم که تمرینات آن به طور جدی  27 بهمن ماه در دانشگاه لیون شروع خواهد شد.

او که خود نویسندگی و کارگردانی این اثر نمایشی را به عهده دارد، خاطرنشان کرد: نمایش «آئینه» با ترکیبی از بازیگران ایرانی و فرانسوی در قالب تئاتر دانشجویی با حمایت مرکز تئاتر مولوی دانشگاه تهران از یکم  مارس (دهم اسفندماه) در تئاتر لیون فرانسه روی صحنه می رود.

سرپرست گروه تئاتر زندگی درباره فضای داستان نمایش، بیان کرد: داستان نمایش درباره درگیری یک زن و مرد فرانسوی است که این دو نفر به دلیل شراکت در کار با یکدیگر دچار اختلاف می‌شوند و در این میان هردو به دلیل عدم سازگاری در کار خود به زندان محکوم می‌شوند ....

مهیاری خاطرنشان کرد: این نمایش که در واقع ترکیبی از دراما و حرکت است و دومین تجربه گروه تئاتر زندگی در این سبک محسوب می‌شود.

او افزود: محمد رحمانی، آرش مسعودی، سحر قادری مقدم و راضیه علی‌پور به علاوه چهار بازیگر فرانسوی در این نمایش ایفای نقش می‌کنند و جولی دبلیس مدیر کمپانی لاروِس (طراح حرکت)، اعظم شکوفه پور (دستیار کارگردان) و فرشاد ندایی امور اجرایی و هماهنگی بین الملل دیگر عوامل این نمایش هستند.

گروه تئاتر زندگی تاکنون آثار مشترک مختلفی را با کمپانی‌های تئاتری از کشورهای، کانادا، آلمان و فرانسه تولید کرده است که آخرین تجربه این گروه همکاری با کمپانی لیتکوس فرانسه بود که اجرای نمایش «فراتر  از کلمات» با  کارگردانی جعفر مهیاری را به همراه داشت که بهمن سال گذشته در تهران و اسفندماه سال گذشته در در شهر سن اتین فرانسه روی صحنه رفت.
ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: