khabargozarisaba.ir
شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 February 23
کد خبر: ۵۱۰۱۴
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۴
مستند «میراث» (Legacy) با موضوع بررسی شخصیت وینستون چرچیل سیاستمدار و نویسنده بریتانیایی از شبکه پرس تی وی پخش می شود.
به گزارش صبا، این مستند با کارگردانی فرزاد فرزان محصول سال 2017 شبکه پرس تی وی است و داستان زندگی چرچیل را روایت می کند؛ فردی که در ادبیات سیاسی به عنوان مردی موفق، سیاستمدار و کاردان شناخته شده است، در حالی که مستندات، تصویری دیگر و به شدت سیاه از میراث وی به نمایش می گذارد.
مستند «میراث» در ابتدا به مسائلی مانند نقش چرچیل در قحطی بزرگ ایران و تلفات میلیون ها ایرانی در جنگ جهانی اول، نقش وی در شکل دهی جوخه های مرگ در ایرلند شمالی و تاثیر او در ریشه گرفتن حکومت سعودی می پردازد.
این مستند در ادامه به نقش این سیاستمدار در ایجاد رژیم صهیونیستی، حمایت از کودتای 28 مرداد در ایران و حمایت وی از دیکتاتورهای یونان و همدستی با آنها در سرکوب های خونین دهه 40 میلادی در آتن اشاره دارد.
در ادامه مستند «میراث» با این واقعیت رو به رو می شویم که اگرچه بریتانیا سعی در ارائه چهره ای درخشان از وینستون چرچیل در سراسر جهان دارد، اما مردم بریتانیا که اطلاعات بیشتری از وی دارند اغلب وی را به عنوان شخصی لا ابالی و جنایتکار می شناسند.
مستند «میراث» چهارشنبه 25 بهمن ماه ساعت 04:00 به وقت تهران به مدت 25 دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این مستند در چهار نوبت 09:00 ، 15:00 ، 21:00 و 01:00 پخش خواهد شد.
ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: