khabargozarisaba.ir
شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 February 23
کد خبر: ۵۰۳۲۴
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
علی ظهوری‌راد- خبرنگار سینما
روزبه‌روز به جشنواره فیلم فجر نزدیک‌تر می‌شویم؛ مهم‌ترین رویداد سینمایی کشور که همیشه از آن به‌عنوان ویترین تولیدات یک‌ساله سینمای ایران یاد می‌شود و هر سال هم حاشیه‌‌هایی در خود دارد، اما جنس حاشیه‌‌های فجر امسال کمی با سال‌های دیگر متفاوت است.

مهم‌ترین و تعیین‌کننده‌ترین نقش در هر جشنواره‌ای بر عهده اهالی مطبوعات است که با انعکاس هر آنچه در جشنواره اتفاق می‌افتد، نه‌تنها توجه عمومی را به این جشنواره جلب می‌کنند بلکه این مطبوعه‌‌ها درنهایت به‌عنوان یک سند(اعم از مکتوب یا تصویری یا صوتی) باقی می‌مانند تا آیینه‌ای از عملکرد هنرمندان و مدیران جشنواره باشند و بنابراین تعامل خوب با مطبوعات، یکی از ارکان مهم هر جشنواره‌ای است.

در سال‌های اخیر رسم بوده که تعدادی از هنرمندان(به‌خصوص افرادی که در جشنواره حضور دارند) در کنار خبرنگاران در سینمای مطبوعات به تماشای آثار جشنواره می‌نشستند و این مسئله باعث می‌شد در کنار نشست‌های خبری فیلم‌ها، خوراک خبری خوبی هم برای خبرنگاران در ایام جشنواره به وجود بیاید اما شنیده‌‌ها حاکی است که امسال عوامل فیلم‌ها تنها هنگام نمایش فیلم‌ها قرار است در پردیس ملت حاضر شوند و قرار است هنرمندان در باغ کتاب، فیلم‌ها را ببیند و هیچ هنرمندی در سینمای خبرنگاران فیلم نمی‌بیند.

البته به مصداق مثل قدیمی که می‌گوید سلمانی‌‌های بیکار سر همدیگر را می‌تراشند، خبرنگاران هم می‌توانند در ایام جشنواره با همدیگر مصاحبه کنند، اما نه رسانه‌‌های مطبوعشان از این کار استقبال می‌کند و نه این کار می‌تواند آنچه را که در جشنواره رخ می‌دهد به سمع و نظر علاقه‌مندان برساند. آن هم جشنواره‌ای که بیلان کاری یک‌سال سینمای ایران است.

زمان کوتاهی تا آغاز جشنواره مانده اما به نظر می‌رسد هنوز هم می‌توان راهکارهایی اندیشید تا پوشش این بخش از جشن‌های انقلاب اسلامی هر چه بهتر و باشکوه‌تر شود.


ارسال به دوستان
برچسب ها: سرمقاله ، سینما ، صبا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: