khabargozarisaba.ir
شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 25
کد خبر: ۴۹۵۸۶
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۷
اگرچه تلگرام آسیب‌هایی برای جامعه ایرانی به‌همراه داشته است اما فیلتر راه مقابله با این آسیب‌ها نخواهد بود چراکه بیش از 15‌هزار نفر به‌صورت مستقیم از این طریق ارتزاق می‌کنند

عضو فراکسیون زنان مجلس با این نماینده با انتقاد از این‌که کسب‌و‌کارهای سینمایی پس از فیلترینگ با بیش از 70درصد آسیب اقتصادی رو‌به‌رو شده‌اند، توضیح داد: اصلی‌ترین تبلیغات برای آن‌ها از طریق فضای مجازی صورت می‌گرفت اما فیلترینگ تاثیر بسیار منفی بر وضعیت اقتصادی سینماها و تئاترهای مختلف گذاشته است.

به‌گزارش «صبا»، پروانه مافی؛ عضو فراکسیون زنان با انتقاد از ادامه فیلترینگ شبکه اجتماعی تلگرام، گفت: اگرچه تلگرام آسیب‌هایی برای جامعه ایرانی به‌همراه داشته است اما فیلتر راه مقابله با این آسیب‌ها نخواهد بود چراکه بیش از 15‌هزار نفر به‌صورت مستقیم و افراد بیشتری به‌طور غیررسمی از این طریق ارتزاق می‌کنند؛ این افراد عموما شامل گروه‌های سنی جوان و زنان می‌شوند اما با فیلتریگ تلگرام همه آن‌ها از کار بیکار شده‌اند.

این نماینده با انتقاد از این‌که کسب‌و‌کارهای سینمایی پس از فیلترینگ با بیش از 70‌درصد آسیب اقتصادی رو‌‌به‌رو شده‌اند، توضیح داد: از آن‌جا که صدا‌و‌سیما هیچ‌گاه حمایت مناسب و مشخصی از آثار هنری نکرده و این آثار از تبلیغات شهری نیز محروم هستند، اصلی‌ترین تبلیغات برای آن‌ها از طریق فضای مجازی صورت می‌گرفت اما فیلترینگ تاثیر بسیار منفی بر وضعیت اقتصادی سینماها و تئاترهای مختلف گذاشته است.

وی با تاکید بر این‌که دولت براساس برنامه‌ششم توسعه موظف به ایجاد 900هزار تا یک‌میلیون و200هزار شغل در هر سال تا پایان برنامه شده است، افزود: فضای مجازی یکی‌از زیربناهای اصلی برای ایجاد اشتغال پایدار در کشور محسوب می‌شود اما گرفتن آن از مردم می‌تواند موجبات بحران شغلی و اجتماعی را در کشور فراهم کند لذا باید هر چه سریع‌تر شرایط را به حالت عادی باز گرداند.

مافی بیان کرد: مردم خودشان به‌صورت خودجوش فضای مجازی را تبدیل به یک فرصت شغلی مناسب کرده‌اند و گرفتن این فرصت از آن‌ها و اضافه کردنشان به سیل بیکاران جامعه، اتفاق بسیار ناخوشایندی است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور همچنین بر ضرورت راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات و ایجاد جایگزین‌های داخلی برای فضاهای مجازی موجود تاکید کرد.

ارسال به دوستان
برچسب ها: تلگرام ، فیلترینگ ، صبا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: