khabargozarisaba.ir
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 14
کد خبر: ۴۹۴۷۳
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۴
جعفرزاده ایمن‌آبادی عنوان کرد:
هنرمندان به دلیل فیلتر تلگرام تاکنون متحمل آسیب‌های بسیار اقتصادی شده‌اند.
به گزارش صبا به نقل از خانه ملت،غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی با بیان اینکه ادامه فیلتر تلگرام به نفع نظام و جامعه نیست، گفت: فضای مجازی ممر درآمد بسیاری از افراد جامعه است، چراکه حدود 20000 نفر از این طریق ارتزاق می‌کنند، درواقع با توجه به بی‌توجهی رسانه ملی به آثار هنری همچون فیلم، تئاتر، کتاب و... فضای  مجازی فرصت بسیار مناسبی برای تبلیغات و فروش و رونق آثار هنری بود و افت 70درصدی فروش سینماها از زمان فیلتر تلگرام نشان از اهمیت و میزان تاثیرگذاری این فضا در جامعه به لحاظ اقتصادی دارد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنرمندان به شدت از فیلترینگ تلگرام ناراحت بوده و تاکنون متحمل آسیب‌های بسیار اقتصادی شده‌اند، اضافه کرد: جامعه امروز ایران به فضای مجازی نیاز دارد و نمی‌توان به یکباره این امکان را از آنها گرفت و با بی‌تفاوتی نسبت به بیکاری جوانان بر تعداد بیکاران جامعه افزود، لذا مسوولان امنیتی باید برای این مهم فکری کنند.

وی همچنین با بیان اینکه فیلتر موجب دانلود فیلترشکن از سوی دانش‌آموزان و جوانان شده که این مسئله علاوه بر دسترسی آنها به تلگرام، فرصت استفاده از هر نوع سایت فیلتر شده دیگری را نیز برای‌شان مهیا می‌کند، افزود: متاسفانه باید بگویم؛ پس از  40سال مملکت‌داری به قدری ضعیف شده‌ایم که یک فضای مجازی توانست کشور را تحت‌الشعاع قرار دهد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه متاسفانه تکنولوژی‌ها در کشورهای در حال توسعه قبل از فرهنگسازی رشد و رواج پیدا می‌کنند، اما استفاده از این امکانات نیازمند فرهنگسازی هستند، بیان کرد: حوادث خیابانی اخیر از قدرت شبکه‌های مجازی و کم سوادی بسیاری از اقشار جامعه نسبت به این رسانه پرده برداشت با این وجود فیلتر راه‌حل غلبه بر این مشکل نیست.
ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: