khabargozarisaba.ir
چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 22
کد خبر: ۴۸۸۶۲
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۱
وزیر ارشاد:
«وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشستی با هیات‌امنای بازی‌های رایانه‌ای بر اهمیت نقش بازی‌های رایانه‌ای در اقتصاد فرهنگ و هنر تاکید کرد.»

به‌گزارش «صبا»؛ سیدعباس صالحی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشستی که با هیات‌امنای بازی‌های رایانه‌ای برگزار کرد، بر اهمیت نقش بازی‌های رایانه‌ای در اقتصاد فرهنگ و هنر تاکید کرد و گفت: بنیاد بازی‌های رایانه‌ای نهاد حاکمیتی در این حوزه محسوب می‌شود و باید در تعامل با سازمان‌ها و وزارتخانه‌های مختلف از‌جمله آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات اسلامی و ... برای صنعت، فرهنگ و تولید و مصرف آن هم‌افزایی ایجاد شود.

وی در ادامه افزود: بنیاد بازی‌های رایانه‌ای به کمک هیات‌امنای آن باید در حوزه‌های اقتصاد و فرهنگ‌سازی و فرهنگ‌پذیری در این زمینه تلاش کند و برای این کار باید به بازخوانی بپردازیم به این معنا که ما چه‌تصویری از این بنیاد داریم؟ ساختار آن چگونه است؟ ساختار بنیاد نباید فربه شود. با این نگاه می‌توان اتفاقات پیش‌رو را پیش‌بینی کرد و بدانیم چه اتفاقی در این‌زمینه باید بیفتد و چه اتفاقی نباید بیفتد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه تصریح کرد: همچنین لازم است خلاء‌های سیاستگذاری‌ها را پیدا کرده و در جهت رفع آن‌ها اهتمام داشت و پیش‌نویسی برای آن‌ها تهیه کرد تا در آینده به‌عنوان نقشه راه از آن بهره بگیریم.

سید عباس صالحی بر لزوم حمایت‌ها در این حوزه تاکید کرد و گفت: حمایت از بازی‌های رایانه‌ای برای حضور در بازار مهم است. توجه به حوزه‌های آموزشی، بهبود فضای کسب و کار، پشتیبانی‌های زیر ساختی و برآورد از شیوه‌های حمایتی نیز از ضروریات در حوزه بازی‌های رایانه‌ای است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با‌اشاره به این‌که برخی کمک‌ها و حمایت‌ها در حوزه بازی‌های رایانه‌ای نیاز به تقویت بیشتری دارد، ادامه داد: بخش نظارتی نیز یکی‌دیگر از وظایف بنیاد بازی‌های رایانه‌ای است و توجه به آن ضروری است. صیانت از بازار این حوزه نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است و این بنیاد در این زمینه لازم است دقت کافی داشته باشد.

وی توجه به سبک زندگی ایرانی اسلامی از سوی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای را ضروری دانست و گفت: هیات‌امنای این بنیاد باید با این ملاحظه که فضا تبدیل به رانت‌های گلخانه‌ای نشود تدابیری برای چگونگی کمک‌ها و حمایت‌های لازم در این حوزه داشته باشد.

در این نشست، کریمی قدوسی؛ مدیر‌عامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گزارشی از عملکرد این بنیاد در بخش‌های مختلف حمایتی و صیانتی، برگزاری نمایشگاه‌ها و ... ارائه داد.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: