khabargozarisaba.ir
يکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - 2019 January 20
کد خبر: ۴۸۶۲۵
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۵
ورکشاپ های انیمیشن در دانشکده سینما تئاتر دانشگاه هنر تهران توسط مدرسه‌‌هنرهای‌دیجیتال اینورس برگزار شد.
به گزارش صبا،مدرسه‌‌هنرهای‌دیجیتال اینورس ، مجموعه ورکشاپ هایی را، با هدف آشناسازی دانشجویان دانشگاه‌ها با دنیای حرفه‌ای انیمیشن سه‌بعدی  و نمایش یک نمونه انیمیشن ایرانی، در سطح کیفی بین‌المللی، با مشارکت تیم  Badstache Studio و با حضور دانشجویان در محل سالن دانشگاه تربیت مدرس شهید فلاحت پور دانشکده سینما تئاتر دانشگاه هنر تهران برگزار کرد . 
در این مراسم، علیرضا اردوبادی مدیر موسس مدرسه اینورس با اشاره به اهمیت برگزاری این ورکشاپ‌ ها گفت : هدف ما دادن آگاهی و اطلاعات لازم و تخصصی در باره انیمیشن سه بعدی و دوبعدی، به دانشجویان و علاقه مندان این رشته‌ هنری است.
 وی افزود : بسیاری‌ از افراد‌ علاقه مند‌ به انیمیشن سه‌ بعدی و دوبعدی نیازمند ‌ دریافت ‌ اطلاعات‌  لازم و کامل برای شناخت و تشخیص این دو از یکدیگر است. بسیاری از افراد تمایل زیادی به یادگیری انیمیش سه بعدی دارند، امااطلاعات ‌کامل و جامعی‌از انیمیشن سه بعدی ندارند ،انیمیشن سه بعدی، از تخصص‌های مختلفی تشکیل شده است.البته باید اذعان داشت که یک بخش از انیماتورهای دو بعدی هستند که به انیماتورهای سه بعدی خدمت می دهند. در بخش سه‌ ‌بعدی افرادنیازمند تخصص هایی در زمینه‌ی طراحی کارکتر و فضا، coConcept art ، مدل‌ سازی ، مفصل گذاری، انیمیت،animate ، کارگردانی، تدوین، صداگذاری و فیلم نامه ‌نویسی دارند .
اردوبادی با اشاره به تفاوت‌ های این دو انیمیشن گفت : یکسری مهارتها از جمله، مدل سازی، مفصل گذاری، و انیمیت تخصص هایی است‌‌‌‌‌‌که هر کدام از آنها به تنهایی خود یک شغل مستقل محسوب می شوند. در انیمیشن دو بعدی افرادی که انیمیشن را یاد می گیرند‌این تخصص هارا هم یاد می گیرند ،اما در انیمیشن سه بعدی وضعیت بسیار متفاوت است. در حقیقت همه‌‌ی افراد همه‌ی این تخصص ها را باید مستقل از هم یاد‌بگیرند. یاد گیری همه‌‌‌‌ی اینها با هم مثل این می ماند‌که یک فرد قصد‌ش یادگیری چند شغل‌‌‌‌‌ هم زمان با هم باشد و این غیر ممکن است در حقیقت، یک فرد نمی تواند در یک زمان، هم جراح مغز، جراح قلب، وکیل و هم اورتوپد‌یست باشد و داشتن همه‌ ی این ها با هم غیر ممکن و محال است. در نتیجه افراد در انیمیشن سه بعدی بایدتخصص مستقل‌ای داشته باشند که بر اساس علاقه خود راه مسیر حرفه شان را در این هنر تخصصی پیدا کنند.

آریاسب فیض، با اشاره به آغاز فعالیت هنری خودگفت : در نوجوانی علاقه مند به انیمیشن بودم و در دانشگاه نقاشی خواندم .در ابتدای کار هنری ام توانستم با 
با انیمیشن منتور animation mentor در آمریکا مکاتبه کردم کنم و با توجه به مکاتبات راه دور با این مرکز، انیمیشن را به شکل آنلاین آموختم از خود آمریکایی ها با مکاتبات راه دور انیمیشن را آموختم . مدرک انیو در سالمیشن منتور را در سال 2012 موفق به  دریافت مدرک انیمیشن منتور animation mentor شدم .
وی افزود : درسال93 استودیو انیمیشنBadstacheرا با توجه به مطالعه و تجربیاتی که کسب کرده بودم تاسیس کردم. البته درابتدا کار ما، با محدودیت مالی و کمبودنیروی انسانی متخصص مواجه شد، اما به مرور زمان بر مشکلات فائق آمدیم و از سه سال پیش با توجه به تجربیاتی‌که‌در این مدت در جهت ساخت‌ انیمیشن کوتاه کسب کرده بودم به همراه دوستانم در استودیو انیمیشن Badstache  اایده پردازی انیمیشن  فردا را آآغاز کردیم و بعدو  به شکل مستقل خصوصی و مستقل‌ وارد بازار کار شدیم شدیم. در ابتدا تصمیم به ساخت یک انیمیشن کوتاه 4 دقیقه‌ ای گرفتیم که با توجه به جذابیت کار و ایده‌ ی داستان ، این مدت زمان، به انیمیشن 14 دقیقه ای تبدیل شد. تبدیل به 14 دقیقه ای شد داستان انیمیشن فردا را خیلی دوست داشتم داریم و الان نزدیک به دو سال و نیم است که این کار را به شکل جد ، پیگیر شدیم هستیم . 
آریاسب فیض گفت: خیلی از متخصصین حرفه‌ای انیمیشن درجهان به واسطه ارتباطات گسترده‌ای که با آنان داریم از ما دعوت کردند که با آنان از نزدیک همکاری داشته باشیم و جالب اینکه انیمیشن فردا از دیدگاه آنان شگفت انگیز و خیلی حرفه‌ای و تخصصی است.شرکت ما )bad …..را تاسیس کردیم و در این مسیر تلاش بر معرفی آن به متخصصین این حرفه به جهان بود  ما قادر به انجام کار حرفه ای خیلی بالا و آمریکیایی هستیم . 
کار پر کیفیت و به گوش همه برسونیم .دو سال وقت گذاشتیم این کار هزینه ی زیادی برای ما داشته و تمایل ساخت آنرا داریم . وی با اشاره به انیمیشن فردا گفت:
 خیلی علاقه مند به ساخت انیمیشن کوتاه و ورود به دنیای فردا داشتیم و در تلاش هستیم تا کار را به پایان برسانیم کار ما، نظرات مثبتی در کل جهان،  به همراه داشت‌ و سایت های متعددی در جهان دنیا از جمله  cartoon Cartoon Brew  boro در یک مقاله تخصصی بلند خود، از کار ما به عنوان یک کار بلند پروازانه ایرانی  نام برده و در باره چگونگی‌ فعالیت ما ‌در ساخت این انیمیشن، مطلب نوشته اند  و ...و خوشبختانه  حمایت های زیادی از سوی سایت های انیمیشن جهان‌  را تا این لحظه به همراه داشتیم. 
آریاسب فیض در باره کار ما شد . 
خیلی از سایت های انیمیشن جهان در شگفتی کار تولیدی ما در ایران بودند . بعد از آشنایی با کار ما از ما دعوت دیدار حضوری و همکاری در آمریکا کردند .
در طول مدت فعالیت هنری ام 6 سال پیش در زمینه ی انیمیشن با خیراندیش فعالیت و همکاری داشتم . 
در ادامه ی فعالیت های هنری ام ادامه گفت: به دنبال انتقال تجارب آموزشی‌ ام از انیمیشن منتور animation mentor انیمیشن منتور به افراد و یا موسسه‌ای با فاکتور های متناسب ‌با کار انیمیشن  بودم که البته  در مورد افراد علاقه مند به انیمیشن، این کار اجرایی شد و در خصوص آموزش در موسسه  مورد هدف‌ام، خوشبختانه برای هدف ام مدرسه اینورساینورس را انتخاب کردم. اینورس با توجه به مستقل بودن ، خصوصی بودن و اهداف خاص خود، از جمله  آموزش و پرورش  و داشتن رویای بزرگ در رسیدن به اهداف هنری اش، توانسته بود است به خوبی عمل کند مدرسه هنرهای دیجیتالی  اینورس ثابت کرده موفق بوده و هست .و حتی در مقایسه با دانشگاه ها از لحاظ انتقال و آموزش هنرهای تجسمی و دیجیتالی‌ بهتر و موفق تر عمل کردهبوده است. چرا که چارچوب ها و محدودیت ها را ندارد .
وی افزود: بسیاری از دانشگاه‌های ما در رشته‌ی انیمیشن کامپیوتر‌ی Computer Graphics  هنوز آکادمیک نشده‌اند و ، بر اساس رویکردهای هنری پیش رو ثابت شده است‌ در کل جهان که مدارس خصوصی‌  در کل جهان بهتر عمل میکنند .ما در اوایل کارمان با محدودیت مالی و نیروی انسانی متخصص کم مواجه بودیم اما به مرور زمان بر مشکلات فائق آمدیم و طبیعی است آغاز هر کاری مشکلات خاص خود را د ارد .
کار انیمیشن فردا Tomorrow به کارگردانی آریاسب فیض، یکی از مدرسین رشته انیمیشن سه‌بعدی مدرسه اینورس درحال تولید است. این انیمیشن، یک انیمیشن سه‌بعدی ۱۴ دقیقه‌ای است که داستان یک کودک سارق ده ساله و یک سگ ولگرد را با توجه به موضوع اخلاقیات انسانی روایت می‌کند.
پانیمیشن مربوط به فضای گذشته در دههی 40 و مربوط به فضای سنتی شهر شیراز است . 
وی در خاتمه گفت: انیمیشن یک فرم است که می توان در با آن یک فیلم داستان ترسناک و یا،  درام یا هیجان انگیز تعریف کرد  ساخت و مانیز یک فرم داستان‌دراماتیک را  ساختیم . در حقیقت ‌می خواستیم یک درام جدی با شخصیت های خاکستری نوشتیم.  .شایان گفتن است  در این‌ کار، تم فقر سنتی و مدرنیته فقردارد وداستان برای مخاطبان بزرگسال است بزرگسالانه  و یک کم خشونت دارد که البته‌ برای کودکان‌کمی خشن است. مناسب کودکان نیست و بیشتر در خصوص رفتار غلط بعضی ازبزرگسالان است .

انیمیشن فردا  Tomorrow به کارگردانی آریاسب فیض، یکی از مدرسین رشته انیمیشن سه‌بعدی مدرسه اینورس درحال تولید است. این انیمیشن، یک انیمیشن سه‌بعدی ۱۴ دقیقه‌ای است که داستان یک کودک سارق ده ساله و یک سگ ولگرد را با توجه به موضوع اخلاقیات انسانی روایت می‌کند.انیمیشن مربوط به فضای گذشته در دهه ی 40 و مربوط به فضای سنتی شهر شیراز است.

‌افراد‌تیم‌ Badstache Studio ،سازندگان انیمیشن فردا (Tomorrow):آریاسب فیض: تهیه کننده، کارگردان، نویسنده و انیمیشن سوپروایزر، پیام معمار: کارگردان تکنیکال، رندر، نورپرداز، حمیدرضا شیخ: کارگردان هنری، کانسپت آرتیست وکاوه روئین‌تن: انیمیشن سوپروایزر، انیماتور، در این ورکشاپ حضور داشتند.
مدرسه اینورس ۱۷ آذرماه ۱۳۸۷ به عنوان نخستین مدرسه تخصصی هنرهای دیجیتال و با هدف تغییر در بستر آموزشی، در تهران تاسیس شده است. اینورس مدرسه‌ای است که هنرهای کلاسیک، نو و دیجیتال را بررسی می‌کند و بر اساس مطالعه و تحقیق روی بازار کار، خلاهای حرفه‌ای و همچنین نیاز هنرمندان، دوره‌هایی را طراحی و برگزار می‌کند که در نهایت منجر به کارآفرینی و معرفی به بازار کار می‌شود. یکی از راهکارهای مهم اینورس برای تشویق افراد در عرصه آموزش مقوله دنبال کردن رویاهاست.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: