khabargozarisaba.ir
سه‌شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 February 19
کد خبر: ۴۸۱۵۴
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۱
ورکشاپ «ورود به دنیای حرفه‌ای انیمیشن سه‌بعدی» در دانشگاه هنرتهران برگزار شد.

به گزارش صبا ، مدرسه اینورس مجموعه ورکشاپ هایی را، با هدف آشناسازی دانشجویان دانشگاه‌ها با دنیای حرفه‌ای انیمیشن سه‌بعدی و نمایش یک نمونه انیمیشن ایرانی، در سطح کیفی بین‌المللی، با مشارکت تیم Badstache Studio و با حضور دانشجویان در محل سالن شهید فلاحت پوردانشکده سینما تئاتر دانشگاه هنر تهران برگزار کرد .

در این مراسم ،علیرضا اردوبادی مدیر موسس مدرسه اینورس با اشاره به اهمیت برگزاری این ورکشاپ ها گفت : هدف ما دادن آگاهی و اطلاعات لازم و تخصصی در باره انیمیشن سه بعدی و دوبعدی، به دانشجویان و علاقه مندان این رشته از هنر است.

وی افزود : بسیاری از افراد علاقه مند به انیمیشن سه بعدی و دوبعدی نیازمند دریافت اطلاعات لازم و کامل برای شناخت و تشخیص این دو از یکدیگر هستند. بسیاری از افراد تمایل زیادی به یادگیری انیمیش سه بعدی دارند، امااطلاعات ‌کامل و جامعی‌از انیمیشن سه بعدی ندارند ،انیمیشن سه بعدی، از تخصص‌های مختلفی تشکیل شده است.البته باید اذعان داشت که یک بخش از انیماتورهای دو بعدی هستند که به انیماتورهای سه بعدی خدمت می دهند. در بخش سه ‌بعدی افرادنیازمند تخصص هایی در زمینه‌ طراحی کارکتر و فضا،concept art ،مدل سازی ،مفصل گذاری، انیمیت،animate ، کارگردانی، تدوین، صداگذاری وفیلمنامه نویسی دارند .

اردوبادی با اشاره به تفاوت های این دو انیمیشن گفت: یک سری مهارت ها از جمله، مدل سازی ،مفصل گذاری، و انیمیت تخصص هایی است‌‌‌‌‌‌که هر کدام از آنها به تنهایی خود یک شغل مستقل محسوب می شوند. در انیمیشن دو بعدی افرادی که انیمیشن را یاد می گیرند‌این تخصص هارا هم یاد می گیرند اما در انیمیشن سه بعدی وضعیت بسیار متفاوت است. در حقیقت همه‌‌ی افراد همه‌ی این تخصص ها را باید مستقل از هم یاد‌بگیرند. یاد گیری همه‌‌‌‌ اینها با هم مثل این می ماند‌که یک فرد قصد‌ش یادگیری چند شغل‌‌‌‌‌ هم زمان با هم باشد و این غیر ممکن است در حقیقت، یک فرد نمی تواند در یک زمان، هم جراح مغز، جراح قلب، وکیل و هم اورتوپد‌یست باشد و داشتن همه اینها با هم غیر ممکن و محال است. در نتیجه افراد در انیمیشن سه بعدی بایدتخصص مستقل ‌ای داشته باشند که بر اساس علاقه خود راه مسیر حرفه شان را در این هنر تخصصی پیدا کنند.

پایان بخش این ورکشاپ ها، پرسش و پاسخ دانشجویان از حاضران در ورکشاپ بود.

‌افراد ‌تیم‌ ‌Badstache Studio ،سازندگان انیمیشن فردا (Tomorrow):آریاسب فیض: تهیه کننده، کارگردان، نویسنده و انیمیشن سوپروایزر،پیام معمار: کارگردان تکنیکال، رندر، نورپرداز،حمیدرضا شیخ: کارگردان هنری، کانسپت آرتیست،کاوه روئین‌تن: انیمیشن سوپروایزر، انیماتوردر این ورکشاپ حضور داشتند.

این ورکشاپ‌ با حضور افراد غیر دانشجو و دانشجویان دانشگاه‌های دیگر، متخصصان و هنرمندان رشته انیمیشن در دانشکده هنر و تئاتر تهران به صورت رایگان برگزار شد.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: