khabargozarisaba.ir
جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 April 19
کد خبر: ۴۷۹۶۱
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷
مستند نیمه بلند «زنانی با گوشواره‌های باروتی» در یازدهمین جشنواره فیلم حقیقت رونمایی می‌شود.
به گزارش صبا، مستند «زنانی با گوشواره‌های باروتی» جدیدترین اثر رضا فرهمند در یازدهمین جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت، به نمایش در می‌آید.

در این مستند که پیش از این با نام «خوشحال بودم که نمی توانستم متنفر باشم» کار خود را آغاز کرده بود و سپس به «زنانی با گوشواره‌های باروتی» تغییر نام داد، ما با «نور» ژورنالیست جنگ همراه می‌شویم. او باهمه مخاطره‌ها و فشارهای اجتماعی كه برای حضورش در جنگ با داعش وجود دارد مصرانه مبارزه می‌كند، پابه پای رزمنده‌ها پيش می‌رود و گزارش می‌گيرد. او به كمپ پناهجويی بيوه‌ها و كودكان داعشی می‌رود تا روايت‌های پوشيده و احساسات كشته شده آنها را به تصوير بکشد، اما روايت زنانگی نور از جنگ همين‌جا به پايان نمی‌رسد.

رویکرد این مستند پرداختن به زنان و کودکانی است که در جنگ با داعش بودند. از این‌رو، برای اولین بار تصاویری از این زنان در یک اثر نشان داده می‌شود که تا به‌حال در هیچ فیلم مستند یا رسانه‌ای نمایش داده نشده است‌. 

این فیلم که در سه بخش ملی، بین‌الملل و شهید آوینی، حضور دارد، یکشنبه ۱۹ آذر، ساعت ۱۸ در سالن شماره یک و روز پنجشنبه ۲۳ آذرماه از ساعت ۲۱:۱۵ دقیقه در سالن شماره پنج، برای علاقه‌مندان اکران می‌شود.

عوامل این فیلم عبارتند از: تهیه کننده: مرتضی شعبانی، کارگردان: رضا فرهمند، تصویربرداران: رضا فرهمند، مصطفی سیفی، قصی صاحب کاظم، تدوین:رضا فرهمند، فاطمه بنیادی، مصیب حنایی، آهنگساز:کریستف رضاعی، صدابردار: کیومرث محمدچناری، صداگذار: حسن مهدوی، پژوهش: مصطفی سیفی و رضا فرهمند، طراح پوستر: علی باقری، تبلیغات فضای مجازی: احسان جابری و مشاور رسانه‌ای: محسن دلیلی

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: