khabargozarisaba.ir
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 19
کد خبر: ۴۶۸۱۷
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۰
حسن عباسی:
سینماداران و دفاتر پخش حتی جواب سلام آدم را به خاطر وجود چنین فیلم هایی نمی دهند.
حسن عباسی تهیه کننده فیلم «صدای منو می شنوید؟» که نمایش خصوصی آن   امشب در سالن سوره حوزه هنری اکران می شود در ارتباط با زمان اکران فیلم به صبا گفت:هنوز زمان اکران فیلم با توجه به ترافیک فیلم ها  مشخص نشده است،ولی قرارداد پخش آن بسته شده است وبه محض اینکه یک سری از مسائل  حل شود اکران آن را شروع خواهیم کرد.

وی در ارتباطات با مشکلات ساخت این فیلم توضیح داد:فیلمسازی در ایران با مشکلات متعددی مواجه است.وقتی فیلم با موضوعات حاشیه دفاع مقدس باشد مشکلات آن چندین برابر می شود. علی رغم خیلی از حرف و مدعیان زیادی که دراین زمینه وجود دارند و مسئولیت و بودجه در اختیار دارند،عملا هیچکس دخالتی و حضوری در این موضوع نمی کنند. انسان احساس می کند که در خلاء رها شده است و باید همه چیز را خودش تلاش و فراهم کند تا بتواند داستانی که مربوط به افراد و اشخاصی که گردن همه مردم و مسوولان حق دارند را بازگو کند و سعی کند نام و جایگاه شان فراموش نشود.این بزرگ ترین مشکل است که هیچ کس در این ارتباط کمکی نمی کند.

وی در ادامه افزود:اصلی ترین مسئله که فراهم کردن سرمایه است بسیار به گروه تهیه و تولید فشار می آورد. ما به جز بنیاد فارابی که به ما کمک کردند و از مسوولان آنها سپاسگزارم ،کمک دیگری نداشتیم.  با این فضایی که وجود دارد چشم انداز روشنی هم نداریم. سینماداران و دفاتر پخش  حتی جواب سلام آدم را به خاطر وجود چنین فیلم هایی نمی دهند،چون فکر می کنند که برای شان بازدهی نخواهد داشت و چون حمایت های مالی و معنوی هم وجود ندارد آنها هم خودشان را کنار می کشند.متولی وقتی وجود ندارد چه انتظاری از سینماداران می توان داشت؟!

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به مشکلات این ژانر از فیلم چه چیزی در فیلمنامه وجود داشت که تهیه کنندگی آن را بر عهده گرفتید افزود:این موضوع دو وجهه دارد،وجه اول نگاه من به این عرصه است.وقتی عموم کارهای من به عنوان بازیگر در کارهای جنگی بوده است در برابر این سوال که چرا در کارهای جنگی حضور دارم می گویم که پیشنهاد در این زمینه زیاد می شود و من  به اندازه دینی که بر گردنم احساس می کنم، می خواهم قصه این بچه ها فراموش نشودو صدایشان شنیده شود. از طرفی وقتی فیلمنامه ارائه شد دیدم متن، بسیار متن خوبی است و موضع آن یک کلید است که به همراه استخوان برمی گردد. آن کلید دست مایه ای می شود برای پدری که چندین سال است منتظر برگشت شهید مفقود الاثرش است و می رود ببیند که آن استخوان ها متعلق به پسرش هست یا نه. این فیلم را بر اساس یک داستان واقعی ساختیم.

عباسی در خصوص حضور فیلم در جشنواره فجر گفت:سال گذشته فیلم را برای حضور در جشنواره فرستادیم ،ولی به دلیل هیاهو و فضایی که وجود داشت، جایی برای فیلم ما وجود نداشت و فیلم ما را نپذیرفتند.


ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: