khabargozarisaba.ir
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - 2018 November 14
کد خبر: ۴۶۸۱۲
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰
همايش سالانه انجمن‌های دوست‌داران حافظ سراسر کشور با حضور اهالي فرهنگ و هنر و ادب و حافظ‌شناسان و حافظ‌دوستان در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار می‌شود.
به گزارش صبا،دکتر مجید پازوکی مدیر دفتر انجمن ملی دوستداران حافظ دفتر شاهرود و دبیر همايش سالانه انجمن‌های دوست‌داران حافظ در شاهرود گفت: همايش سالانه انجمن‌هاي دوست‌داران حافظ در شاهرود با حضور جمع كثيری از اهالی فرهنگ و هنر و ادب و حافظ‌شناسان و حافظ‌دوستان؛ طي چهار روز و از روزهای ٣٠ آبان ماه جاری تا 3 آذر ماه در دانشگاه علوم پزشکی شهرستان شاهرود برگزار خواهد شد و در آن تعدادی از شخصیت‌های فرهیخته حوزه ادبیات و شعر و شاعری در مورد جایگاه حضرت حافظ به ایراد سخنرانی می‌پردازند.
وی افزود: انجمن ملی دوستداران حافظ به عنوان یک انجمن فرهنگی ثبت شده در کشور، نزدیک پانزده سال در حال فعالیت است و دفتر مرکزی آن در شیراز و در جوار آرامگاه حضرت حافظ بوده و شانزده دفتر دیگر زیر نظر دفتر مرکزی در تهران و شهرستان‌های دیگر از جمله شاهرود مشغول به فعالیت هستند.
مدیر دفتر انجمن ملی دوستداران حافظ دفتر شاهرود گفت: انجمن دوستداران حافظ سال 1382 همزمان با یادروز حافظ و در قالب یک NGO رسماً فعالیت خود را در شیراز آغاز کرد و در حال حاضر، علاوه بر شیراز در شهرهای تهران، قم، مشهد، بوشهر، اهواز، اصفهان، اراک، گرگان، سمیرم، شاهرود، دلیجان، بروجن، شهرکرد، بابل، نهاوند و نورآباد شعبه دارد و حیطه فعالیت این انجمن حوزه‌های فرهنگی، پژوهشی و هنری است.
دکتر پازوکی افزود: در اين همايش قرار است نشان ويژه «گلبانگ سربلندي» به تعدادي از هنرمندان و اهالي فرهنگ و ادب، به‌عنوان سفيران حافظ تقديم شود و همچنين از يكي از هنرمندان برجسته سينما كشور، با اهدای يك نماد ملي توسط شهردار شاهرود و شوراي شهر تجليل خواهد شد.
وی افزود: امیدوارم حضور اين تعداد ارزشمند از اهالي فرهنگ و هنر به لحاظ كمي و كيفي؛ پايه‌ريزي يكي از بهترين فستيوال‌هاي هنري در شهرهای شاهرود و بسطام باشد.
دبیر همايش سالانه انجمن‌های دوست‌داران حافظ در شاهرود در پایان سخنانش تأکید کرد: شاهرود مهد عرفان و ادب ابران زمين است و عرفان ايراني از این منطقه و توسط بزرگاني چون بايزيد بسطامي و ابوالحسن خرقاني نشو و نما گرفته است و لازم است سرمايه‌ها و ظرفيت‌هاي تاريخي، دبي، عرفاني و مذهبي و نيز قابليت‌هاي جعرافيايي و طبيعي این منطقه در سطح ملي و حتي جهاني معرفي گردد.
ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: