khabargozarisaba.ir
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - 2018 November 14
کد خبر: ۴۶۵۷۲
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹
علی اکبر قربانی نویسنده کتاب«اركستراسيون به زبان ساده»:
سعی کردم راهکار و فرمولی برای ارکسیراسیون پیدا کنم، موضوعی که در کتاب های دیگر کمتر به آن پرداخته شده است.
به گزارش صبا، علی اکبر قربانی نویسنده كتاب«اركستراسيون به زبان ساده» در خصوص رویکرد این اثر، گفت: نوشتن این کتاب به خاطر رویکردی که نسبت به موضوع اركستراسيون دارم و برای رسیدن به یک متد آموزشی است. چراکه در ارکستراسیون مشکلی عمده و اساسی هست و آن هم اینکه رنگ های موسیقی را نمی توان تعریف کرد و باید آنها را شنید و درک کرد.
وی در ادامه افزود: سعی کردم راهکار و فرمولی برای ارکسیراسیون پیدا کنم، موضوعی که در کتاب های دیگر کمتر به آن پرداخته شده، اینکه چقدر موفق بوده ام به قضاوت خوانندگان بماند، امیدوارم دیگران بعدها به محتوای این کتاب اضافه کنند.
این نویسنده درباره کسب تجربه های خود در این زمینه، گفت: یادم هست 18 سال پیش که دانشجوی استاد فخرالدینی بودم اثری نوشته بودم که نزد استاد بردم ، ایشان دید و تعریف کرد و گفت این اثر را با ارکستر ملی اجرا می کنیم. از آن زمان فعالیتم با ارکستر ملی شروع شد. تجربه ای که در آنجا به دست آوردم برایم بسیار مهم بود. تجربه هایی که در ارکستر به دست آوردم در هیچ دانشگاهی قابل دستیابی نیست.
قربانی بیان کرد:اگر امروز این اتفاق خوب رخ داده و من توانستم جزوه ای را  به رشته تحریر درآورم، فقط به دلیل اعتمادی است که استاد فخرالدینی نسبت به من داشتند.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: