khabargozarisaba.ir
چهارشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۷ - 2018 September 19
کد خبر: ۴۵۰۱۷
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۲
بیتا منصوری:
«شورای صنفی اکران فکری به حال سینمای کودک و اکران و نمایش آنها هم کند.»

بیتا منصوری تهیه کننده سینما درباره آخرین وضعیت فیلم «کاتی و ستاره» و زمان اکران آن به «صبا» گفت: هنوز زمان مشخصی از اکران فیلم در دست نیست. در حال حاضر فقط پروانه نمایش کسب کرده و برای اکران، قراردادی ثبت نکرده ایم.

وی در ارتباط با مشکلات تولید و اکران فیلم افزود: برای پخش فیلم کودک مشکلات زیادی داریم. به طور مثال فیلم «قهرمانان کوچک»را با سانس های 10-12-2 در سینما داریم، ساعت هایی که کودکان در مدرسه هستند. با این سانس هایی که به فیلم داده شده باید کودک مدرسه نرود و در این ساعت ها به سینما برود!شب هم سانس های 11تا 1را به این فیلم ها اختصاص می دهند.کدام والدینی اجازه می دهند کودکان شان در فصل مهر و مدارس این ساعت ها به تماشای فیلم بنشینند؟

او در ادامه این موضوع اضافه کرد: می گویند چرا فیلم کودک کار نمی کنید؟جدا از همه مشکلاتی که شورای صنفی اکران دارد،این موضوع هم اضافه شود که فکری هم به حال سینمای کودک و اکران و نمایش آنها بکنند.

وی در ارتباط با این موضوع که در دهه 60فیلم های کودک و نوجوان پرفروش بود، ولی اکنون با مشکلات زیادی مواجه هستند، چه پیشنهاداتی در این خصوص داریدگفت : در دهه 60پردیسی وجود نداشت و یک سالن سینما بود. وقتی فیلمی اکران می شد می دانستیم کدام فیلم را نمایش می دهند.در حال حاضر شما فیلم را به یک پردیس که 7سالن دارد می برید و آنها هرجوری که دل شان خواست آن را پخش و ساعت های اولیه صبح را به این فیلم ها اختصاص می دهد.چرا فکر می کنید این گونه از فیلم ها مخاطب ندارد؟فکر می کنید اگر ساعت مناسبی به این فیلم ها اختصاص داده شود مردم نمی روند؟

منصوری در ارتباط با این موضوع که چه چیزی در فیلمنامه وجود داشت که قبول کردید به عنوان تهیه کننده در آن حضور داشته باشید توضیح داد: در واقع حضور آقای مجلسی که یکی از مستند سازان شناخته شده هستند و این اولین کار بلند سینمایی او بود باعث شد بعد از خواندن فیلمنامه،با توجه به شخصیت ایشان دراین پروژه حضور داشته باشم.همچنین وجود صحنه های فیلم در شمال ایران و لباس های روستایی که علاقه زیادی به این سبک داشتم، به علاقه حضوردر این پروژه اضافه کرد.

وی درباره فعالیت های جدیدش گفت:در حال حاضر درگیر مشکلات و معضلات و تخلفات اکران «زادبوم» هستیم.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: