khabargozarisaba.ir
يکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 February 17
کد خبر: ۴۳۶۴۶
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۵
هفته هنر برلین ادامه دارد
برگزاری هفته هنر برلین Berlin Art Week این شهر را بار دیگر به یکی از مرکزهای جذاب فرهنگی برای هنرمندان و شیفتگان هنر بدل کرده است.
به گزارش صبا به نقل از دویچه وله،برلین مدت‌هاست به پاتوق هنرمندان جوان بدل شده است. اکنون با برگزاری هفته هنر برلین، این شهر بار دیگر در کانون توجه هنرمندان و هنردوستان قرار گرفته است. در هفته هنر برلین، بیش از ۱۵۰ برنامه فرهنگی در این شهر برگزار خواهد شد. قدیمی‌ترین نمایشگاه هنری جهان، یا Art Cologne نیز در برگزاری هفته هنر برلین همکاری داشته است.
هفته هنر برلین چهارشنبه ۱۳ سپتامبر (۲۲ شهریور) با سخنرانی شهردار برلین افتتاح شد. این یک رویداد بزرگ فرهنگی است و تا یکشنبه ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور) ادامه خواهد داشت.
همه گالری‌های شهر برلین، موزه‌ها و نمایشگاه‌های این شهر در روزهای هفته هنر برلین درهای خود را روی مشتاقان هنر می‌گشایند. این ششمین باری است که پایتخت آلمان شاهد برگزاری این رویداد بزرگ فرهنگی است.
نگاهی به هنر
برلین در این روزها جلوه‌هایی از هنر معاصر را به نمایش می‌گذارد. بیش از ۱۰۰۰ هنرمند آثار خود را به داوری مشتاقان هنر می‌گذارند. شهردار برلین، میشائیل مولر از حزب سوسیال دموکرات درباره این رویداد بزرگ فرهنگی چنین گفته است: «شهر برلین نه تنها برای خریداران و گردآورندگان حرفه‌ای آثار هنری به یک مرکز مهم (فرهنگی)بدل شده، بلکه برای گردشگران نیز بسیار جذاب شده است».
هنرمندان و آثارشان
یکی از مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی هفته هنر سال جاری در شهر برلین، برگزاری نمایشگاه آثار هارون فاروقی (فاروکی) است. این نمایشگاه با هدف بزرگداشت هارون فاروقی، نویسنده و فیلمساز آلمانی برگزار می‌شود. او سال ۲۰۱۴ درگذشت.
چیدمان جدیدی از هنرمند ایتالیایی، مونیکا بونویچینی نیزبه نمایش گذاشته می‌شود. در هفته هنر برلین شماری از آثار گردآوری شده در امارات متحده عربی نیز عرضه می‌شوند.
نمایشگاه بزرگ عکس‌های دنی لیون، عکاس و مستندساز صاحبنام آمریکایی و همچنین نمایشگاهی از چیدمان‌های هنرمند هلندی، ویلم دروی نیز از دیگر رویدادهای مهم فرهنگی هفته هنر برلین به حساب می‌آیند.
دو نمایشگاه هنری
در هفته هنر برلین دو نمایشگاه بزرگ، یعنی نمایشگاه art berlin و  Positions Berlin Art Fair نیز کار خود را از پنجشنبه ۱۴ سپتامبر آغاز کردند. در این دو نمایشگاه آثار ۲۰۰ گالری از ۱۶ کشور جهان به معرض نمایش گذاشته خواهد شد.
 این رویداد بزرگ فرهنگی تا ۲۶ شهریور ادامه خواهد داشت.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: