khabargozarisaba.ir
سه‌شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 January 22
کد خبر: ۴۳۲۴۶
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۴
رئیس سازمان صدا‌و‌سیما:
مراسم اختتامیه بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان ها با شعار «شبکه های استانی، فرهنگ بومی، وفاق ملی» برگزار شد.
 مراسم اختتامیه بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌های صدا‌وسیما با شعار «شبکه‌های استانی، فرهنگ بومی، وفاق ملی» پنج‌شنبه ۱۶ شهریور، در استان کردستان و شهر سنندج برگزار شد.

تولیدات فاخر شبکه‌های متعدد ملی را در بر خواهد گرفت
در این مراسم دکتر علی عسکری رئیس رسانه ملی، سردار سرلشکر رحیم صفوی مشاور فرمانده کل قوا، دکتر حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سردار کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، دکتر علی دارابی معاون امور استان‌های رسانه ملی، ابوالقاسم امان‌الهی مدیرکل صداوسیمای مرکز کردستان، استانداران کردستان و چهارمحال و بختیاری و جمعی از هنرمندان اعم از مریلا زارعی، داریوش ارجمند، مرضیه برومند، قطب‌الدین صادقی، محمدرضا شفیعی، ناصر ممدوح، مریم شیرزاد، محمودپاک نیت، علی ضیاء، امین زندگانی، الیکاعبدالرزاقی، مریم بوبانی، منصورضابطیان، محمود رضوی، امیرحسین شریفی و... و همچنین جمعی از مدیران و برنامه‌سازان مراکز استان‌ها و اصحاب رسانه و خبرنگاران برگزار شد.

تولیدات فاخر شبکه‌های متعدد ملی را در بر خواهد گرفت

رئیس سازمان صدا‌و‌سیما: تولیدات فاخر شبکه‌های متعدد ملی را در بر خواهد گرفت

دکتر علی عسگری رئیس سازمان صدا‌و‌سیما در مراسم اختتامیه بیستمین جشنواره تولیدات مراکز استان‌های صدا‌و‌سیما بیان کرد: کردستان مهد تمدن‌های قدیمی و انسان‌های شجاع و وفادار است. من سال ۵۸ در کردستان خدمت شهید بروجردی بودم. ما برای دفاع از این مرز و بوم از همه چیز خود مایه گذاشتیم. استان کردستان، استانی طلایی و رنگارنگ است که به آن افتخار می‌کنیم؛ این شهر از جهت معماری و میراث فرهنگی زیبایی‌های متنوعی دارد، از جهت هنر، موسیقی، شعر و... در درجه بالایی قرار دارد و از لحاظ سلحشوری مثال‌زدنی است. کردستان بیش از ۵۰۰۰ شهید تقدیم کرده است و دیار سلحشوران است. کلمات زیبای مقام معظم رهبری در مورد کردستان امام کلام‌هاست. امیدوارم این اجلاس که در قلب کردستان، یعنی سنندج برگزار شده گامی برای ارتقای فرهنگ و هنر و اقتصاد کردستان باشد.

او در ادامه افزود: امروز کار رسانه بسیار پیچیده است. هدف رقبای ما افول رسانه بوده است. دیدید کم‌کم شبکه‌های ماهواره با چه تعددی برپا شد اما نتوانستند به ایران لطمه بزنند. تعداد این شبکه‌های بیگانه فارسی زبان از ۲۶۰ کانال گذشته و شبکه‌های ما باید از طریق برندینگ بقای خود را حفظ کنند. خوشبختانه این مورد در استان‌های ما ایجاد شده است و امیدوارم این برندها را حفظ کنیم. امروز بقای رسانه کاری بس دشوار است. کشور ما رو‌به‌رشد است و نخبگان فراوانی در استان‌ها وجود دارند که باید از طریق رسانه با مردم صحبت کنند.

علی عسگری ادامه داد: ما نباید این مزیت‌ها و استفاده از آن‌ها را از دست بدهیم. تربیت نسل جدید هنرمندان و نخبگان هنرمند مسئله مهمی است. باید نیروهای جوان و هنرمند را برای آینده آموزش دهیم و نخبگان آن‌ها را برای رسانه انتخاب کنیم. باید برای نوجوانان تولیدات ویژه داشته باشیم اما متاسفانه محصولات زیادی برای آن‌ها نداریم. از همه شما خواهش می‌کنم هر کس در این زمینه هنری دارد به میدان بیاید.

او اظهار کرد: ما برای این‌که در این خصوص کاری کرده باشیم شبکه امید را راه‌اندازی کردیم. هرگاه به هر استان اعتماد کردیم آن استان رشد کرد. استان‌ها می‌توانند در زمینه‌های مختلف وارد عرصه تولیدات فاخر شوند. برای جذابیت آثار باید از جلوه‌های ویژه استفاده کرد. علاوه بر جشنواره انیمیشن، جشنواره مستند نیز خواهیم داشت. وقتی تولیدات فاخر شوند ما شبکه‌های متعدد ملی خواهیم داشت. جامعه ما به رشد اقتصادی نیاز دارد اگر رشد اقتصادی داشته باشیم در سایر زمینه‌ها نیز رشد خواهیم کرد.

تولیدات فاخر شبکه‌های متعدد ملی را در بر خواهد گرفت

معاون امور سیمای استان‌های رسانه ملی: جشنواره تولیدات استان‌ها، فرصتی برای عدالت رسانه‌ای

دکتر علی دارابی معاون امور سیمای استان‌های رسانه ملی در مراسم اختتامیه بیستمین جشنواره تولیدات مراکز استان‌های صدا‌و‌سیما گفت: آیین اختتامیه به عطر حضور خانواده شهدا، جانبازان، اسرا، مدیران محترم و هنرمندان مزین است. تشکر می‌کنم از رئیس سازمان صداوسیما که حامی اصلی این جشنواره هستند و استاندار محترم کردستان که مهمان او هستیم. همچنین از دکتر هاشمی وزیر بهداشت، سردار رحیم صفوی و همه هنرمندان و عزیزان سپاسگزارم. از مهمان‌نوازی مردم کردستان و از برادر ارجمندم میزبان جشنواره بیستم قاسم سلیمانی استاندار چهارمحال و بختیاری که میزبانی جشنواره بیست و یکم را هم برعهده گرفتند تقدیر و تشکر می‌کنم.

او افزود: جشنواره تولیدات استان‌ها گام بزرگی برای تمرکز‌زدایی و فرصتی است برای کسانی که کمتر دیده می‌شوند. این جشنواره فرصتی است برای عدالت رسانه‌ای، حرکت به سوی توسعه متوازن و پایدار.

دارابی با بیان این‌که شبکه‌های استانی بر اساس مزیت‌هایی که دارند حرکت می‌کنند، گفت: از جشنواره قبل تاکنون ۱۰ رادیو و ۱۹ سیما، بیست و چهارساعته شده‌اند. برخی از استان‌های ما قطب تولید انیمیشن، مستند و... هستند. امسال دانشجویان دانشگاه صداوسیما 10 جایزه دریافت کردند و این نشانه توانمندی آن‌هاست.

او ادامه داد: جشنواره بیستم با فاصله‌ای کمتر از یک سال از جشنواره سال گذشته برگزار شد. دکتر علی عسگری در مطالبات خود احیای این جشنواره را از من خواستند. برادران و خواهران عزیز امروز اگر در کمال امنیت در سنندج مراسم را برگزار می‌کنیم مدیون خون شهدا هستیم. جشنواره خود را به آثار فرهنگ اسلامی وفادار می‌داند. در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی هستیم. از سال گذشته ستاد نکوداشت چهلمین سالگرد را برپا کردیم و عزیزان ستاد در حال تدارک برنامه‌های خود هستند

تولیدات فاخر شبکه‌های متعدد ملی را در بر خواهد گرفت

تجلیل از یادگاران و خانواده شهدای انقلاب و دفاع مقدس در اختتامیه جشنواره بیستم

در اختتامیه این دوره جشنواره از امیر سرتیپ احمد دادبین و سردار سرلشکر سید‌یحیی رحیم صفوی حماسه‌سازان آزادی سنندج از دست ضد انقلاب تجلیل شد.

در ادامه خانواده شهدای گرانقدر دوران دفاع مقدس، سردار شهید محمود کاوه، سردار سرلشکر پاسدار شهید محمد بروجردی، شهید سپهبد علی صیاد شیرازی، شهید مدافع حرم منوچهر سعیدی، امیر سرلشکر حسن آبشناسان و شهید ماموستا محمد شیخ‌الاسلام مورد تقدیر قرار گرفتند.

تجلیل از هنرمندان کردستانی

بنابراین گزارش، تقدیر از قطب‌الدین صادقی، سعید آقاخانی، مریم بوبانی، محمدجواد عندلیبی، هادی ضیاءالدینی، بیژن ذوالفقارنسب، بایزید مردوخی، صدیق تعریف، عبدالحمید هیبت سجادی به عنوان هنرمندان کردستانی بخش بعدی مراسم را تشکیل داد و پس از آن از ناصر ممدوح، مریم شیرزاد، احمد ضابطی جهرمی، حسن خجسته، داریوش ارجمند، مرضیه برومند، مریلا زارعی، محمود پاک‌نیت، پرویز شیخ‌طادی، مرحوم حمید آخوندی و ساعد باقری تجلیل شد.

تولیدات فاخر شبکه‌های متعدد ملی را در بر خواهد گرفت

اهدای تندیس هدهد جشنواره بیستم به مراکز، مدیران و برنامه‌سازان برتر

در مراسم اختتامیه بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌های صدا و سیما؛ تندیس مراکز برتر در حوزه‌های مختلف اهدا شد.

بخش خبر

تندیس هدهد به مرکز سیستان و بلوچستان رسید، مرکز کردستان تندیس بخش سیما را به دست آورد و مراکز یزد، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی و اصفهان هم به ترتیب موفق به دریافت تندیس بخش‌های صدا، موسیقی، پژوهش و فضای مجازی شدند.

بخش صدا

مسعود خسروی از خراسان جنوبی به خاطر اثر «بقبند» به عنوان گزارشگر و صدابردار برتر شناخته شد؛ مرجان غلامرضایی تهیه‌کننده و نویسنده از کرمان برای برنامه «کسی خونه هست؟» و علی کامیابی از سیستان و بلوچستان برای تهیه‌کنندگی گزارش «نقطه صفر» تندیس جشنواره را دریافت کردند.

بخش موسیقی

پیمان سلیم‌فرد از مرکز کردستان برای آهنگسازی و کارشناسی برنامه «آستاره تا آستاره» تندیس هدهد را دریافت کرد و رتبه نخست موسیقی پاپ ارکسترال به محمود قادری از همدان برای آهنگسازی قطعه «جشن پیروزی» رسید.

بخش پژوهش

همایون میره‌جینی از گیلان تندیس هدهد را برای پژوهش «آخرین پناه، زندگی و مرگ تالاب‌های گیلان» در حوزه پژوهش منجر به تولید تلویزیونی دریافت کرد و جمشید دژم‌خوی از آذربایجان شرقی و مریم مطهری از خراسان رضوی به ترتیب برای انجام پژوهش‌های «مطالعه اشکال ناصحیح کاربرد زبان محلی در برنامه‌های صدا‌و‌سیمای مرکز و تعیین گونه معیار و مطلوب زبان محلی» و «شناسایی کارآفرینان برجسته خراسان رضوی با نگاهی به موانع و محدودیت‌های موثر بر عملکرد آن‌ها» تندیس جشنواره را دریافت کردند.

بخش خبر

عاطفه مرادی خبرنگار خبر رادیو آبادان برای گزارش موضوعی «نخل و نمک» موفق به دریافت تندیس جشنواره بیستم شد. همچنین در رشته خبر تلویزیونی طیب‌‌اله ویسی از کردستان به دلیل انجام گزارش «مرزبان کردستان» تندیس جشنواره را دریافت کرد.

بخش فضای مجازی

ضمن تحسین مرکز فارس به خاطر تلاش ویژه در این حوزه، تندیس هدهد به حجت‌الاسلام محمد لطفی نیاسر مدیرکل مرکز قم اهدا شد.

بخش سیما

برنامه ترکیبی تلویزیونی (مسابقه) «کوچ» تندیس جشنواره بیستم مراکز را نصیب مرکز چهارمحال و بختیاری کرد و جهانبخش زمانی تهیه‌کننده این برنامه تندیس هدهد را دریافت کرد. همچنین امید نوریان، تدوین‌گر، کارگردان و تصویربردار اثر «صبای خراسان» از خراسان رضوی هم موفق به دریافت تندیس شد.

بخش جنبی:

در این بخش، حسن عظیم‌زاده گزارشگر اهل مهاباد برای بهترین گزارشگری معرفی شد.

جایزه بهترین مستند هم به قادر طاها‌زاده از مهاباد اهدا شد.

تندیس بهترین تهیه‌کننده نیز به خیابانی از خراسان رضوی رسید.

رشته فیلم تلویزیونی

جمیل مفاخری تهیه‌کننده و کارگردان «برایت انار دان کرده بودم» از مرکز کردستان تندیس جشنواره را به دست آورد و فیلمنامه سریال «اینجا چراغی روشن است» از مرکز گلستان هم تندیس را نصیب احسان رجب‌لو کرد. همچنین مظفر حسین‌خانی برای ساخت مستند «بابایی» از استان مرکزی نیز تندیس هدهد بیستمین جشنواره تولیدات مراکز صدا و سیما را از آن خود کرد.

خوزستان مرکز برتر جشنواره بیستم

تندیس برترین مرکز در بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌ها به استان خوزستان رسید.

جشنواره تولیدات استان‌ها، جشنواره تولیدات مزین به نام شهدا

تولیدات فاخر شبکه‌های متعدد ملی را در بر خواهد گرفت

اهدای لوح تقدیر نماینده ولی فقیه و استاندار کردستان به رئیس رسانه ملی

در تقدیرهای اختتامیه جشنواره بیستم تولیدات مراکز استان‌های صدا‌و‌سیما از سوی نماینده ولی فقیه و استاندار کردستان، از دکترعلی عسکری رئیس رسانه ملی و علی دارابی معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما تقدیر شد؛ در بخش دیگری از این مراسم آثار برتر در بخش‌های ویژه از جمله اقتصاد مقاومتی، موضوع دریاچه ارومیه و بهداشت مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند. همچنین در این بخش از مرکز میزبان این جشنواره یعنی استان کردستان تقدیر شد و تندیس این بخش به ابوالقاسم امان‌الهی، مدیرکل صداوسیمای مرکز کردستان رسید.

چهارمحال و بختیاری میزبان دور بعدی جشنواره

یکی دیگر از بخش‌های مراسم سپردن پرچم جشنواره به استاندار چهار محال و بختیاری قاسم سلیمانی، میزبان دور بعدی جشنواره بود.

اهدای تندیس به مرکز کردستان

استاندار کردستان، مهندس زاهدی دریافت‌کننده آخرین تندیس جشنواره بیستم تولیدات استانی بود.


لی‌لاسلمانی


ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: