khabargozarisaba.ir
سه‌شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 January 22
کد خبر: ۴۳۱۸۹
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۲
مدیر کل صداوسیمای مرکز همدان:
«برخی از تاثیرات جشنواره عبارتند از: ایجاد انگیزه و روحیه رقابت‌پذیری، فراهم‌آوردن زمینه مناسب برای ظهور و بروز استعدادهای خلاق و منحصربه‌فرد در عرصه برنامه‌سازی در مراکز.»

حسین میسر؛ درباره لزوم برگزاری این جشنواره و اثرگذاری آن گفت: اهداف جشنواره‌ها در تمامی دنیا کشف استعدادها و به‌خدمت گرفتن آن‌ها در عرصه هنر است. جشنواره نوزدهم باتوجه به شرایط جدید رسانه‌ای و شرایط امروزی رسانه ملی نگاه‌های هنرمندان و تولیدکنندگان آثار رسانه‌ای را بیش از پیش به خود جلب کرده است.

وی ادامه داد: باتوجه به این‌که در سال‌های اخیر زمینه لازم برای دریافت برنامه‌های سایر مراکز در استان‌ها فراهم شده و برای دریافت تولیدات رسانه‌ای استانی در سطح کشور و حتی در خارج از مرزهای ایران اسلامی نمی‌توان حد و مرزی قائل شد، آشنایی با آثار ارائه شده در جشنواره و تحلیل آن برای هنرمندان و شرکت‌کنندگان در ارائه الگوهای برنامه‌سازی موفق از اهمیت زیادی برخوردار بوده و دیدگاه‌های نو و بدیعی را برای برنامه‌سازان فراهم می‌کند.

میسر اظهار کرد: برخی از تاثیرات جشنواره عبارتند از: ایجاد انگیزه و روحیه رقابت‌پذیری، ایجاد نگرش خلاقانه و مبتکرانه در فرآیند برنامه‌سازی، تدوین معیار و شاخص‌های حرفه‌ای تولید آثار فاخر، فراهم‌آوردن زمینه مناسب برای ظهور و بروز استعدادهای خلاق و منحصربه‌فرد در عرصه برنامه‌سازی در مراکز.

وی در ادامه بیان کرد: در عصر حاضر باتوجه به ظهور شبکه‌های متعدد همچون رسانه‌های دیداری، شنیداری، نوشتاری و به‌خصوص فضای مجازی که در سال‌های اخیر مردم با اقبال بیشتری به آن روی آورده و بیشتر افراد وقت خود را صرف استفاده از این رسانه می‌کنند. جشنواره تولیدات مراکز، فرصتی را فراهم می‌کند که شبکه‌های استانی با الگوبرداری و تبیین سیاست‌های برنامه‌سازی از همدیگر و با هم‌افزایی بتوانند الگوهای موفق برنامه‌سازی در جریان تولیدات خود استفاده کنند که قطعا موجب افزایش مخاطبان شبکه‌های استانی شده و از میزان افرادی که به سمت شبکه‌های خارجی و شبکه‌های مجازی روی می‌آورند کاسته خواهد شد.

وی افزود: درواقع جشنواره تبلور تاکتیک‌ها و تکنیک‌های خاصی است که مراکز استانی موفق در پیشبرد اهداف رسانه‌ای کشور از آن در جهت تضعیف نظام رسانه‌ای دشمن استفاده کرده تا جبهه رسانه‌ای دشمن را ضعیف کرده و در راستای دستیابی به اهداف نظام موثر واقع شود.

مدیر کل صداوسیمای مرکز همدان اظهار کرد: به‌عبارتی جشنواره تولیدات مراکز در پیشبرد اهداف رسانه‌ای منشور و نقشه راه را در حوزه شبکه‌های استانی با استفاده از فرهنگ و محتوای بومی و شرایط هر منطقه به‌صورت الگوهای برنامه‌سازی تدوین و رسانه‌های استانی را در جهت پرداخت به این الگوها تشویق می‌کند.

وی ادامه داد: برای برگزاری بهتر جشنواره راهکارهایی همچون ایجاد کمیته دائمی برای جشنواره در معاونت امور استان‌ها و رصد و پایش برنامه‌ها به‌صورت مستمر و داوری آثار توسط گروه‌هایی که با مراکز و محدودیت‌های برنامه‌سازی در آن‌ها آشنایی دارند می‌تواند راهگشا باشد.

میسر در ارزیابی سطح آثار ارائه شده در این دوره از جشنواره گفت: به نظر می‌رسد باتوجه به پیشرفت‌‌های کمی‌و‌کیفی مراکز در تولید آثار، در این دوره آثار از سطح کیفی بالاتری نسبت به دوره قبل برخوردار باشند و بیشتر پژوهش‌های صورت گرفته برای استفاده در تولید بوده است.

وی درباره تاثیر جشنواره در شناسایی جوانان مستعد در مراکز استان‌ها، گفت: برگزاری جشنواره تولیدات مراکز، فرصتی برای معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها و نیز شکوفایی استعدادهای هنرمندان و تولیدکنندگان آثار هنری در رسانه‌های استانی است. درواقع اصلی‌ترین هدف برگزاری جشنواره‌های مختلف و بالطبع جشنواره تولیدات مراکز، تشویق و یافتن استعدادهای هنری و برنامه‌سازی است.

مدیر کل صداوسیمای مرکز همدان تاکید کرد: درواقع جشنواره تولیدات مراکز در زمان برگزاری خود به کشف استعدادهای نهفته و جوان منجر شده است که با استفاده بیشتر از این عزیزان، زمینه شکوفایی تولیدات رسانه‌ای بیش از پیش در مراکز استان‌ها فراهم شده است.

وی در پایان درباره تاثیر این جشنواره و اهدای جایزه در ایجاد انگیزه برای منتخبان در مراکز گفت: جشنواره تولیدات عرصه‌ای برای شناخت هنرمندان و برنامه‌سازان با استعداد و تشویق آن‌ها به تولید برنامه‌های فاخر را فراهم کرده و زمینه‌ای است که منتخبان احساس خواهند کرد جشنواره سرآغاز دوباره‌ای بر تلاش سازنده و همت ارزنده مسئولان و هنرمندان شبکه‌های استانی در رسانه ملی و در عرصه فرهنگی کشور است که با آثار پرمحتوا و جذاب، گوشه‌ای از توانایی‌های خود را به نمایش گذاشته و در پیشبرد اهداف رسانه‌ای کشور موثر باشند.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: