khabargozarisaba.ir
سه‌شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 January 22
کد خبر: ۴۳۱۸۸
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹
محمود معظمی:
«حضور هنرمندان بسیار دلگرم‌کننده است. درواقع این عزیزان مشوق کسانی خواهند بود که تازه وارد این عرصه شده‌اند و قرار است راه آنان را طی کنند. »
محمود معظمی یکی از کارگردانان سریال «شاید برای شما اتفاق بیفتد»و «شیوع» که در ویژه‌ برنامه «هدهد» نیز حضور یافت با اشاره به جشنواره تولیدات استانی که این روزها در استان کردستان برگزار می‌شود به «صبا» گفت: این جشنواره در‌حال‌حاضر با تفکری که پشت آن وجود دارد به‌شدت ضروری است چون به‌هر‌حال باید استعدادهای بهتر و جدیدتری کشف شوند تا افراد خوش‌فکر و صاحب اندیشه‌ای از میان شرکت‌کنندگان انتخاب و دوستانی که کارهای متفاوت و خوبی انجام داده‌اند، شناسایی شوند تا کارهای ویژه‌تری به آن‌ها محول شود. به‌طور‌کل جشنواره رویکرد مثبت و تاثیر زیادی در روند این اتفاقات دارد و در کیفیت کارهای آینده بسیار تاثیرگذار خواهد بود. وجود جشنواره‌های استانی برای کارهای نمایشی لازم است یعنی این دو لازم و ملزوم هستند.

وی با بیان نقاط ضعف و قوت جشنواره گفت: بنده از نقاط ضعف اطلاعات چندانی ندارم اما نقاط قوت بسیاری وجود دارد. برگزاری جشنواره با اهدافی که عرض کردم خودش نقطه قوتی محسوب می‌شود.

معظمی درخصوص این‌که چقدر از کارهای استانی حمایت می‌کند تا سازندگان آن بتوانند وارد رسانه ملی شوند و در آن‌جا هم فعالیت کنند، گفت: افرادی که در این جشنواره‌ها کمی حرفه‌ای‌تر می‌شوند، رغبت ما را برای همکاری بیشتر می‌کنند. جشنواره تولیدات استانی باعث می‌شود کسانی که در استان‌ها با امکانات کم در حال فعالیت هستند و کارهایشان نادیده گرفته شده شناسایی شوند. ما بسیار به این امر راغبیم و قول می‌دهیم این اتفاقات بیشتر بیفتد.

وی در پاسخ به این سوال که فکر می‌کنید حضور افرادی که در رسانه ملی فعالیت می‌کنند در این جشنواره چقدر می‌تواند برای شرکت‌کنندگان موجب دلگرمی باشد، گفت: این حضور بسیار دلگرم‌کننده است. درواقع این عزیزان مشوق کسانی خواهند بود که تازه وارد این عرصه شده‌اند و قرار است راه آنان را طی کنند. جشنواره‌ها در ابتدا برای ما هم همین‌گونه بود که موجب دلگرمی و دیده‌شدن نقاط ضعف و قوت کارمان بود. جشنواره‌ها هرسال نسبت به سال قبل بهتر می‌شوند چون شرکت‌کنندگان با آزمودن خودشان مسیر را پیدا می‌کنند و بهتر پیش می‌روند. همان‌طور که در گذشته افرادی ما را حمایت کرده و راه را برایمان باز کردند ما هم باید اکنون همین نقش را برای کسانی دیگر داشته باشیم. تجربیات همیشه باید منتقل شوند حال گاهی از طریق فیلم و تصویر و گاهی به‌صورت صحبت و راهنمایی مستقیم.

معظمی با بیان این‌که پیش‌بینی‌اش برای جشنواره امسال و سال‌های آینده چیست و وجود این امکان که از دل جشنواره افرادی بیرون بیایند که آثار فاخری را برای رسانه ملی تولید کنند، گفت:حتما همین‌طور است. شاید تعداد افراد برگزیده برای تولید آثار فاخر کم باشد اما تعداد کسانی که می‌توانند آثار متوسط رو به بالا تولید کنند کم نیست. به‌هر‌حال برای تولید آثار فاخر شخص باید معیارهای زیادی مثل تجربه و تحصیلات و فزونی فعالیت داشته باشد اما برای تولید آثار استاندارد مثل کارهای تلویزیونی، افراد زیادی از دل این جشنواره‌ها بیرون می‌آیند.


اکرم رضایی‌ثانی

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: