khabargozarisaba.ir
سه‌شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 January 22
کد خبر: ۴۳۱۸۳
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۷
پروانه‌ معصومی:
«رواج و برپایی این جشنواره‌ها باعث می‌شود تا استان‌ها همه تلاش خود را برای ارائه کارهای بهتر و درخور به مخاطب به‌کار گیرند.»
پروانه‌معصومی؛ بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون و داور چند دوره جشنواره‌های تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌ها، درخصوص لزوم برگزاری چنین جشنواره‌هایی با رویکرد توجه به تولیدات استانی در کشور بیان کرد: از آن‌جایی که من سال‌هاست در تهران زندگی نمی‌کنم و شمال کشور و استان گیلان را برای زندگی انتخاب کرده‌ام، می‌بینم که رواج و برپایی این جشنواره‌ها باعث می‌شود تا استان‌ها همه تلاش خود را برای ارائه کارهای بهتر و درخور به مخاطب به‌کار گیرند؛ من شاهدم که در استان‌های مختلف ایده‌های نو به وفور یافت می‌شود و اگر کمی دستشان بازتر شود فعالیت‌های بهتری را نیز خواهند داشت.

بازیگر سریال «یوسف‌پیامبر» در ادامه گفت: فکر می‌کنم با برگزاری این جشنواره‌، استان‌ها بتوانند راحت‌تر آثار خود را تهیه و تولید کنند؛ به‌همین جهت اگر این رقابت وجود داشته باشد و حس شود، مرکزیت از تهران برداشته خواهد شد یا حداقل نیروهای نو و خلاق بیشتری را می‌توانیم داشته باشیم که از وجود آن‌ها بهره کافی ببریم.

معصومی در مورد سطح کیفی تولیدات و آثاری که به جشنواره ارائه می‌شوند در مقایسه با کارهای تولید شده در پایتخت عنوان کرد: نمی‌توانم نظر قاطعی در این‌باره داشته باشم، در هر صورت عادت داریم در مرکز بازیگران خاصی را درکارها ببینیم اما در استان‌ها این بازیگران را نمی‌بینیم، بنابراین شاید در این حالت کمبود آن‌ها حس شود، درحالی‌که باید به حضور آن‌ها عادت کرد، به‌همین علت در بیشتر مواقع تولیدکنندگان مراکز استان‌ها بازیگرانی را از تهران به کارهای خود دعوت می‌کنند، طبیعتا هم وقتی کاری در استان‌ها تهیه و تولید می‌شود، بازیگری که از مرکز به آن کار آمده در سریال باقی خواهد ماند.

بازیگر سریال «راز پنهان» افزود: من همیشه مخالف این کار بوده‌ام اما الان می‌بینم که نه؛ اشتباه می‌کردم. به نظر من حضور بازیگران مرکز در کارهای استانی باعث دیده شدن آن‌ها می‌شود، منظورم این نیست که فقط به‌خاطر آن بازیگر خاص کار دیده شود اما می‌توان این‌طور گفت که شانس دیده شدن را دیگران در کنار آن فرد دارند تا آن‌ها هم دیده شوند و لازم است به شما بگویم که من امسال متوجه این موضوع شدم.

او ضمن اشاره به نقاط قوت و ضعف جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌ها خاطر نشان کرد: متاسفانه جشنواره سال گذشته نسبت به سال‌های قبل افت کرده بود؛ از آن‌جایی که من سال اولی نبود که جزو هیات ‌داوران بودم، به‌نظرم ما پارسال افت شدیدی داشتیم؛ شاید به‌همین دلیل گفته شد تا بودجه بیشتری را به جشنواره اختصاص دهند تا در این شرایط سازندگان تولیدات استان‌ها نیز دستشان برای ساخت‌وساز کمی بازتر باشد؛ به‌طورکلی جشنواره پارسال در سطح خیلی بالایی نبود.

معصومی با اشاره به وقفه‌ای که در برگزاری جشنواره در دوره‌های قبلی افتاد بیان کرد: شاید یکی از دلایل افت کیفی جشنواره پارسال به دلیل همین وقفه‌ای بود که پیش آمد، زیرا همین رقابت باعث می‌شود تا تولیدکنندگان تمام تلاش خود را به‌کار گیرند تا کارهای بهتری را ارائه دهند؛ وقتی رقابتی وجود نداشته باشد طبیعی است که شاید ضرورتی برای بالا بردن کیفیت نیز احساس نشود، امیدوارم امسال با آثار بهتری مواجه شویم.

بازیگر سریال «ماه ‌عسل» گفت: مسلم است که برای هر هنرمندی، ارزشمند است تا ببیند هنرمندان باسابقه و بزرگ کشورش که جزو همکارانشان هم محسوب می‌شوند و ممکن است کمی از آن‌ها در سطح بالاتری قرار داشته باشند، کارهای آن‌ها را می‌بینند و این امر باعث دلگرمی آن‌ها خواهد بود.

پروانه معصومی پیش‌بینی خود درخصوص جشنواره امسال را این‌گونه عنوان کرد: من پیش‌بینی می‌کنم امسال کارهای بهتری در جشنواره خواهیم دید. این جشنواره در هر کجای ایران که برگزار شود خوب است، من خودم هم اصالتا کُرد هستم و از این‌که امسال جشنواره در کردستان برگزار می‌شود، نظر مساعدی دارم.


لی‌لا سلمانی

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: