khabargozarisaba.ir
يکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - 2018 August 19
کد خبر: ۴۳۱۲۷
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۵
رئیس کمیسیون سیمای استان‌ها:
«ما در این دوره قصد داریم از برگزیدگان در پروژه‌های مهم دعوت به‌کار کنیم و به این شکل از آن‌ها حمایت کنیم تا روال حمایت از برگزیدگان همچنان ادامه داشته باشد.»
سیدعباس ‌فاطمی؛ رئیس کمیسیون سیمای مراکز استان‌ها در آستانه برگزاری جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی استان‌ها در گفت‌وگو با «صبا» درخصوص تعداد جوایز و آثار برگزیده گفت: هم‌اکنون با دوستان ستاد جوایز درحال بررسی برای تعداد جوایز هستیم و سعی داریم جوایز بیشتری را به شرکت‌کنندگان اختصاص دهیم چراکه برخی داوران معتقد بودند بعضی آثار جایزه دریافت کنند؛ از طرفی ستاد جشنواره هم به‌طور طبیعی سقف محدودی از جوایز را در نظر دارد، در واقع همان تعدادی که قبلا اعلام شده بود اما طبق یک آمار سرانگشتی من فکر می‌کنم نزدیک به 78 جایزه در بخش اصلی و 15 جایزه در بحث فرعی خواهیم داشت. درمجموع پیش‌بینی می‌کنم حدود 90 جایزه در کمیسیون سیما داشته باشیم. سال گذشته از 82 جایزه هفت عدد به بخش انیمیشن تعلق گرفت که با این تعداد نمی‌‌شود تقدیر شایسته‌ای از فعالان حوزه انیمیشن به‌عمل آورد. بنابراین یکی از دلایل حذف بخش انیمیشن تعدد قسمت‌ها و محدودیت جوایز در این بخش بوده است.

فاطمی در پاسخ به این سوال که باتوجه به حذف بخش انیمیشن، امکان اختصاص جوایز این بخش به سایر بخش‌ها وجود داشت یا نه بیان کرد: همان‌طورکه گفتم ما طبق همین موضوع اقدام کردیم. جوایزی که سال گذشته اهدا شد با وجود بخش انیمیشن کمتر از تعدادی است که امسال به برگزیدگان اختصاص داده‌ایم.

او خاطرنشان کرد: آثاری که به جشنواره راه پیدا کرده‌اند، به‌لحاظ کمی بیش از 2/2 برابر سال گذشته است؛ این آمار بیانگر این مسئله است که امتیازات همان امتیازات سال قبل است اما مدت زمانی که آثار ارزیابی شده‌اند 15ماه بوده در صورتی که سال گذشته 24‌ماه این مرحله زمان برده است. تعداد آثار نیز افزایش چشمگیری داشته اند؛ بنابراین لاجرم باتوجه به رشدی که شاهد آن بوده‌ایم به مراکزی که ارتقا پیدا کرده‌اند جوایزی را اختصاص می‌‌دهیم و در این زمینه تمام تلاش خود را به‌کار می‌گیریم.

فاطمی از حمایت‌هایی که بعد از جشنواره شامل حال برگزیدگان خواهد شد صحبت کرد و گفت: در گذشته روال این‌طور بود که اکثر خالقان آثار برگزیده مورد توجه قرار می‌گرفتند، بعضی مراکز از آن‌ها دعوت به همکاری می‌کردند و این جابه‌جایی کمک می‌کرد که این افراد فرصت تولید بیشتری داشته باشند؛ بنابراین طبیعی است که انتظارات هم از این عده بالاتر برود که البته بسیاری موفقیت‌های خود را تکرار می‌کنند و متاسفانه برخی در همان سطح باقی می‌مانند؛ ما در این دوره قصد داریم از برگزیدگان در پروژه‌های مهم دعوت به‌کار کنیم و به این شکل از آن‌ها حمایت کنیم تا روال حمایت از برگزیدگان همچنان ادامه داشته باشد.

او افزود: در هر بخش که جوایز را اهدا می‌کنیم (مستند، اجرا، برنامه‌سازی) هیچ محدودیتی برای همکاری با تولیدکنندگان پایتخت وجود ندارد؛ به‌طور طبیعی صاحبان آثار و اغلب افرادی که در استان‌ها توفیقاتی به دست می‌آورند، سعی می‌کنند در همان استان کار خود را ادامه دهند.

فاطمی ادامه داد: میانگین سنی مدیران استان‌های ما از میانگین سنی مدیران شبکه‌های ملی بسیار پایین‌تر است، بنابراین در مراکز عمدتا با نیروهای جوان سروکار داریم، میانگین تشکیل شبکه‌های استانی زیر بیست سال است، کسانی که در مراکز کارهای فاخری را تولید می‌‌کنند اکثرا نیروهای جوانی هستند که سعی می‌کنند بدرخشند؛ تمامی این موارد نشان‌دهنده این است که مراکز ما موفقیت‌های خود را مرهون جوانان هستند؛ بر همین اساس میانگین سنی دقیقی از برگزیدگان ندارم اما تصور می‌کنم زیر 40 سال است.

رئیس کمیسیون سیمای استان‌ها در پایان عنوان کرد: کمیسیون سیما روز چهارشنبه و پنج‌شنبه چند نشست تخصصی برگزار می‌کند؛ اختتامیه کمیسیون سیما هم روز پنج‌شنبه خواهد بود.


لی‌لا سلمانی

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: