khabargozarisaba.ir
سه‌شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 February 19
کد خبر: ۴۳۱۲۳
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۱
حجت اشرف‌زاده:
«عرصه موسیقی در مناسبت‌های مختلف، کارهای شاخصی برای مردم ارائه داده است و باید قدر دانسته شود.»

حجت اشرف‌زاده خواننده، در ویژه‌برنامه «هدهد۲۰ » عنوان کرد: یکی از اتفاقات خوب زندگی من حضور در جشنواره سال ٨٤ بود که در آن خواننده برتر شدم و این فصل جدیدی در زندگی من بود. ملودی «ماه و ماهی» در یک حجره فیروزه تراشی در نیشابور شکل گرفت و تکامل یافت و چون از دل برآمد، بر دل نشست. بعد از اجرای «ماه و ماهی»، از نیشابور راهی تهران شدم و به طور جدی موسیقی را در تهران دنبال کردم.

وی ادامه داد: در سال‌های اولیه فعالیت در جوار آرامگاه حافظ، در کنار هنرمندان قدیمی از مناطق مختلف کشور در یک قاب قرار گرفتم و با دیدن معنای عاطفی وحدت بغض مرا در بر گرفت زیرا برای هر هنرمندی انتخاب شدن از طرف مردم، آرزوست. در یک‌سال گذشته آثارم به دو دسته تقسیم می‌شوند، آثار حماسی، وطنی و آثار عاشقانه. وقتی یک اثر حماسی را برای وطنم می‌خوانم، انجام وظیفه می‌کنم. من خود را خوانننده عاشقانه‌های مردم می‌دانم و باید با نگاه جامعه‌شناسانه در این زمینه فعالیتم را ادامه دهم و عاشقانه‌هایی را در تلفیق با موسیقی روز، به یاد مردم آورم.

حجت اشرف‌زاده در پایان گفت: عرصه موسیقی در مناسبت‌های مختلف، کارهای شاخصی برای مردم ارائه داده است و باید قدر دانسته شود. حالا اگر در جایی در حین اجرای یک کنسرت، ناهنجاری دیده شود، نباید آن را به پای اهالی موسیقی گذاشت چراکه آن‌ها هم موافق هنجارشکنی نیستند.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: