khabargozarisaba.ir
يکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - 2018 August 19
کد خبر: ۴۳۱۱۴
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰
مرجانه گلچین:
«اتفاقات خوبی مثل دریافت جوایز در خارج از کشور جای خرسندی دارد. جوان‌ها تلاش کنند و نا‌امید نشوند چراکه کار خوب بالاخره دیده خواهد شد.»

مرجانه‌گلچین بازیگر سینما و تلویزیون در آستانه برگزاری بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی استان‌ها ضمن ابراز خوشحالی از برپایی این جشنواره بیان کرد: بسیار بسیار خوشحالم که چنین اتفاق مبارک و میمونی در حال رخ دادن است؛ به هرحال همیشه جشنواره انگیزه خوبی برای حضور هنرمندان و برنامه‌سازان، علی‌الخصوص جوانان است تا از این طریق بهتر و بیشتر دیده شوند. طبیعی است از آن‌جایی که این انگیزه می‌تواند برای بهتر کارکردن آن‌ها انرژی مضاعفی را به وجود بیاورد، برپایی چنین جشنواره‌هایی و حتی متعدد بودن آن‌ها در کلیت به این فضا کمک‌های فراوانی خواهد کرد.

گلچین در پاسخ به این سوال که آیا تمایل دارد به عنوان بازیگر در آثار تولید شده مراکز استان‌ها حضور داشته باشد یا نه خاطر‌نشان کرد: لازم است در این‌جا به این نکته اشاره کنم که من و بازیگران دیگر همیشه از کارهای خوب استقبال خواهیم کرد، متاسفانه این روزها ما که درتهران و مرکز کشور هستیم، همیشه از این‌که اکثر متن‌ها خوب نیستند و در نهایت هم خروجی خوبی نخواهند داشت؛ گله‌مندیم.

او ادامه داد: مطمئن هستم که در مراکز استان‌ها استعدادهای ناب و خوبی وجود دارند که بنا بر شرایط آن‌جا و محدودیت‌ها شناخته شده نیستند؛ طبیعتا اگر یک پیشنهاد خوب در یک مجموعه خوب اتفاق بیفتد که البته بسیاری از همکاران ما این کار را انجام می‌دهند، من هم استقبال می‌کنم.

بازیگر سریال «نفس‌ گرم» به نقاط ضعف و قوت جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی استان‌ها اشاره کرد و گفت: به همان اندازه که امکانات در اختیار آن‌ها قرار می‌دهیم باید انتظار دریافت خروجی متناسب را هم داشته باشیم؛ هر چقدر بتوانیم ظرفیت‌ها را بالا ببریم (به عنوان نمونه، یک تله‌فیلم را می‌توان در چهل روز تولید کرد یا ساخت همان تله را در هشت الی ده روز به اتمام رساند، که البته قطع به یقین روی کیفیت کار تاثیر خواهد گذاشت)؛ زمانی که در بخش مالی بضاعت بالایی وجود داشته باشد می‌توانیم کست بهتری را ببندیم، امکانات صحنه‌ای و تدارکاتی کار بالا می‌رود و... در نتیجه کار بهتر می‌شود. بنابراین بحث مالی در تمامی این موارد بی‌تاثیر نیست اما از طرفی هم فقط نمی‌توان گفت که آن امکانات، به کیفیت کار کمک می‌کنند؛ یک مجموعه‌ای به صورت کامل باید در اختیار گروه قرار بگیرد تا بتوان شاهد خروجی خوب و مناسبی بود؛ در مجموع تصور می‌کنم وقتی بخش مالی بضاعت بالاتری داشته باشد تمامی این مراحل تا زمان تبدیل شدن به یک مجموعه خوب، موفق‌تر عمل خواهند کرد.

مرجانه گلچین از حضورش در مراسم اختتامیه جشنواره نوزدهم تولیدات رادیویی و تلویزیونی استان‌ها گفت و افزود: من سال گذشته فقط در مراسم اختتامیه جشنواره نوزدهم که در استان خوزستان و شهر اهواز برگزار شد حضور داشتم؛ فکر می‌کنم در هر صورت حضور و مشارکت ما دراین نوع جشنواره‌ها برای جوانان قوت قلبی است که باعث می‌شود احساس کنند که ما هستیم و آن‌ها را مورد حمایت خود قرار می‌دهیم؛ هرچقدر تعداد این نوع جشنواره‌ها بیشتر باشد اتفاقات بهتری هم در این زمینه خواهد افتاد.

بازیگر سریال «سه دونگ سه دونگ» از برپایی جشنواره تولیدات استان‌ها در جای جای کشور ابراز خرسندی کرد و گفت: خیلی خوشحالم که این جشنواره در نقاط مختلف کشور برگزار می‌شود؛ همچنین این‌که امسال قرار است شاهد برپایی جشنواره در استان کردستان باشیم اتفاق مبارکی است، چراکه در هرصورت ما با آداب و رسوم مردم کردستان، کارهای نمایشی و آیینی آن‌ها و... در بخش‌های مختلف آشنا شده و از آن‌ها استفاده می‌کنیم، یک مجموعه کامل را روی صحنه می‌بینیم و این اتفاق بسیار خوب است.

گلچین عنوان کرد: تصور می‌کنم در جشنواره «یاس» بود که استاد نصیریان در حال سخنرانی بودند و به نکته‌ای اشاره کردند که من هم آن را در این‌جا بیان می‌کنم، در هر شکلی باید جوان‌ها را حمایت کرد و چقدر این شرایط در چنین جشنواره‌هایی، با حضور کسانی که سال‌ها در این حوزه فعالیت کرده‌اند می‌تواند مساعد باشد و ایجاد آن خلق انگیزه را در پی داشته باشد. بنابراین ما هم از این جشنواره‌ها استقبال می‌کنیم.

او در پایان درباره چگونگی حمایت هنرمندان از استعدادها و پتانسیل‌های مراکز استان‌ها گفت: حمایت هنرمندان از این قشر با حضورشان عملی می‌شود، زمانی‌که اساتید و کسانی که سال‌های سال درحوزه کارهای تصویری و سینما فعالیت داشته‌اند، در جشنواره حضور پیدا می‌کنند به این معنی است که این مراسم را جدی دیده‌اند و همین حضور آن‌ها به مثابه تشویق خواهد بود؛ البته از یاد نبریم ما که در تهران و پایتخت هستیم نیز درخواست رفع این نیازها را از کسانی که مسئول هستند و در رتبه‌های بالاتر می‌توانند کمک کنند، داریم اما ما با حضور خود می‌توانیم از عزیزان فعال در استان‌ها حمایت کنیم و هر زمان که به این جشنواره دعوت شده‌ایم با کمال میل پذیرفته‌ایم و در مراسم حضور داشته‌ایم. برای همه جوان‌ها در همه رشته‌ها آرزوی موفقیت دارم؛ البته بنا به اقتضای شغلم به رشته خودم توجه بیشتری دارم و معتقدم اتفاقات خوبی مثل دریافت جوایز در خارج از کشور جای خرسندی دارد. جوان‌ها تلاش کنند و نا‌امید نشوند چراکه کار خوب بالاخره دیده خواهد شد.


لی‌لاسلمانی:

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: