khabargozarisaba.ir
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
کد خبر: ۴۱۷۷۰
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۹
روزبه حسینی خبرداد:
رپرتوار گروه «وَ ناگهان» با سه نمايش اقتباسى به سرپرستی و نويسندگى روزبه حسینی توسط سه کارگردان جوان از اعضای گروهش، از ۲۲مرداد تا ۱۳ شهریور در خانه‌ هنرمندان، تماشاخانه‌ استاد انتظامی به صحنه می رود.
روزبه حسینی نویسنده ،کارگردان و سرپرست گروه « وناگهان » در رابطه با این نمایش به صبا گفت: نمایش پیش رو یک رپرتوار است که از سه نمایشنامه مشهور اقتباس شده . نمایش «چرا که صدای تو با من آشناست» اقباسی است از «نامه های ( خاطرات )آدم و حوا » نوشته مارک تواین که هفته اول اجرا خواهد شد و فاطیما بهارمست کارگردانی نمایش را به عهده دارد . 
 وی افزود: نمایش دوم که هفته دوم  روی صحنه می رود با نام « مزاحم بورخس نشو» و اقتباسی است از نمایش «مزاحم » اثر خورخه لوئیس بورخس . با توجه به علاقه ای که به تفکر و اندیشه بورخس داشتم نگارش متن را آغاز کرده و به تدریج شیفته متن شدم .نمایش فوق به کارگردانی مرتضی حقیقت بیان به صحنه می رود .
همچنین «من در پوست شیر نمی گنجم » اقتباس من ازمتن «در پوست شیر» نوشته شون اوکیسی است که صبا آزادی این نمایش را کارگردانی می کند . 
حسینی گفت:متن اصلی کلاسیک دو پرده ای است که در پرداخت جدید مبتنی بر شیوه تئاتر اپیک و در مدت زمان کمتر از یک ساعت، پنج شخصیت با ترکیب بندی مبتنی بر تئاتر اپیک به صحنه می روند .
  وی افزود : رپرتوار نمایش های سه گانه گروه به صورت هفتگی است. معتقدم گروه آمادگی اجرای روزی 3 نمایش را هم  دارد ،اما باتوجه به اجرای نمایش های دیگر به موازات نمایش ما در خانه هنرمندان و سالن استاد انتظامی ،تصمیم گرفته شد تا این رپرتوار به صورت هفته ای اجرا شود . 
نکته دیگر که به نظر می آید در تاریخ نمایش کم نظیر باشد این است که کلیه اجراها توسط 7 داور که یکی از داوران تماشاگران کار هستند داوری خواهد شد. نمایش برگزیده به مدت 7 شب در تماشاخانه پایتخت مجددا به صحنه می رود . 
رپرتوار گروه « وناگهان » از 22 مرداد ماه با نمایش « چرا که صدای تو با من آشناست » در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان از ساعت 19 به صحنه می رود .

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: