khabargozarisaba.ir
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
کد خبر: ۴۱۷۶۵
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۷
در نشست خبری یازدهمین جشن بزرگ منتقدان عنوان شد:
نشست خبری یازدهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمای ایران با حضور جعفر گودرزی، جواد طوسی، علی علایی، علی باقری، سیاوش حقیقی، میثم میرزایی، اسماعیل میهن دوست و کامران ملکی صبح امروز ۲۱ مردادماه با هدف اعلام برنامه ها ی جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی و رونمایی از پوستر این جشن، در مرکز آفرینش های هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.
به گزارش صبا، درابتدای مراسم کامران ملکی عضو شورای مرکزی و عضو هیات مدیره خانه سینما گفت:این نشست رسانه ای در واقع ناشی از هوشمندی جعفر گودرزی است و اینکه این نشست جلسه دبیر با رسانه نیست، بلکه جلسه ای خانوادگی است که بین اهالی مطبوعات و رسانه ها و نمایندگان در انجمن منتقدان و نویسندگان  برگزار می شود.
جعفر گودرزی دبیر این جشن نیزگفت: امسال سعی کردیم این جشن باشکوه تر از سال های قبل برگزار شود. یکی از مهم ترین ویژگی های این جشن توجه به جلوه های فرهنگی سینماست و با توجه به آمار فروش از این جنبه غافل بوده ایم  و این جشن مفتخر است که به این جنبه بپردازد. تمایز این جشن با جشن های دیگر این است رای های تمیز و پاک دارد و به جنبه فرهنگی می پردازد.
دبیر جشن  در ادامه خاطرنشان کرد: امسال یازدهمین جشن پنجشنبه ۲۶ مرداد ساعت ۱۹ در مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سالن بهنام محمدی برگزار می شود. 
در این جشن ۴ بزرگداشت شامل تجلیل از جمشید هاشم پور، گوهر خیراندیش، جمال امید و فرید مصطفوی و نکوداشت زنده یاد علی معلم نیز برگزار می شود.
گودزری با اشاره به اینکه در این دوره فیلم های کوتاه و مستند حذف شده اند،گفت: امسال بحث داوری فیلم های کوتاه و مستند از جشن حذف شده است تا مانع طولانی شدن جشن شویم . البته جوایز انتخاب های ما در این بخش ها در جشنواره های «سینماحقیقت» و فیلم های کوتاه تهران اهدا می شود.
او در بخش دیگری از صحبت های خود توضیح داد: امسال برخلاف سال های گذشته برای جشن اسپانسر گرفتیم که بانک رفاه است. البته سازمان سینمایی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز در این زمینه ما را همراهی می کنند. همچنین شرکت آیو پخش زنده اینترنتی جشن را برعهده دارد تا کسانی که شرایط حضور ندارند بتوانند از پخش اینترنتی استفاده کنند.
جواد طوسی رییس شورای مرکزی انجمن منتقدان و نویسندگان گفت: ضرورت مستقل بودن جشن بسیار مهم بود، به همین دلیل دست آقای گودرزی دبیر جشن را در بخش بزرگداشت ها باز گذاشتیم. این جشن می تواند آرای مستقل خود را داشته باشد که تلاش زیادی در این زمینه صورت گرفته است و تفاوت زیادی را در روز جشن خواهید دید. 
وی در ادامه  افزود: ما تعامل خوبی با خانه سینما داشتیم و در کنار آن این امید وجود دارد که سازمان سینمایی نیز در زمینه جشن از ما حمایت کند. یکی دیگر از مسایل مهم با آبرو برگزار کردن جشن است.
در ادامه علی علایی نیز بیان کرد: این ششمین سال است که جشن به صورت آکادمی برگزار می شود و همه اعضای انجمن در این رای گیری حضور دارند، البته به غیر از تعدادی از اعضا که فیلم ها را ندیده اند. امسال رشته های تخصصی مانند صدا را به دلایلی که دوست نداریم بگوییم حذف شد و در ۱۳ رشته داوری می شود و کار ۳۵۲ هنرمند در این رشته ها ارزیابی شده است.
همچنین ضریب آرای داوران پیشکسوت با آرای اعضای جدید یکسان نیست.
اسماعیل میهن دوست نیز تاکید کرد: طبق وظایفی که برای بازرس در آیین نامه جشن آمده است ما نیز فعالیت خود را انجام می دهیم.
گودرزی با اعلام اینکه دوشنبه کاندیداهای جشن معرفی می شوند، عنوان کرد: به طور کلی سعی کردیم تا داوری ها کاملا تخصصی برگزار شود.
باقری طراح پوستر نیزگفت: پوستر زدن برای این صنف کار بسیار سختی است . من  سعی کردم برای طراحی پوستر از المان های تکراری استفاده نکنم. امیدوارم بخش پوستر نیز در داوری های این جشن اضافه شود.


ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: