khabargozarisaba.ir
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
کد خبر: ۴۱۶۲۴
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۶
آزاده مختاری
روز خبرنگار امسال نیز مانند هر سال دیگر با سیلی از تبریکات از سوی مسئولان و روابط عمومی‌‌های سازمان‌‌ها آغاز شد؛ به‌گونه‌ای که انگار روزنامه‌نگاران کشور را یک صنف دانسته و خود را ملزم به تبریک‌گویی می‌دانند.

بابت همه این پیام‌‌ها و تبریکات، تمام‌قد از همه مسئولان تشکر می‌کنیم و خوشحالیم که به روز خبرنگار توجه کرده و به این صنف تبریک گفته‌اند.

اما فقط یک سوال باقی است و این‌که از ده سال پیش همین صنف، خواسته‌ای بحق دارد و هر ساله بارها در همین روز و بعضا در روزهای دیگر سال به مسئولان نامه می‌نویسند و در پاسخ به تبریکات، خواسته‌شان را تکرار می‌کنند آن هم بدون هیاهو و بدون جنجال. تومار امضا می‌کنند و آرام جلو می‌روند و باز تنها یک خواسته دارند و یک خانه می‌خواهند، فقط یک خانه کوچک! خانه صنف روزنامه‌نگاران.

عجیب این‌که سال‌هاست به این خواسته توجهی نمی‌شود! مگر خواسته ناحقی است؟! واقعا در روز خبرنگار مسئولان به چه صنفی تبریک می‌گویند؟! به کسانی‌ که حتی آن‌ها را محق یک خانه نمی‌دانند!؟ و جالب این‌جاست که کلی قانون مطبوعات داریم، قانون برای صنفی که رکن چهارم خوانده می‌شوند و خانه‌ای ندارند تا تشکیلاتی جوابگوی برخی از مشکلاتشان باشد.

نکته حائز اهمیت این‌که در حال حاضر با بحرانی مواجه هستیم که در آن، عده‌ای با سوءاستفاده از عنوان خبرنگاری و بدون آگاهی به علم آن، در جامعه فعالیت می‌کنند و چون خانه‌ای برای این صنف وجود ندارد، چنین سوءاستفاده‌کنندگانی به‌راحتی پیش می‌روند و دیده شده برای خود مسئولان و جامعه، مشکلات و حواشی ناگواری را به وجود آورده‌اند.

و اما جای تاکید دارد که خبرنگاران این خواسته بحق خود را هر سال، آن‌هم چندین بار تکرار می‌کنند و اگر باز هم توجهی نشود باز تکرار می‌کنند و هیچ‌گاه ناامید نخواهند شد و مهم‌تر این‌که فراموش نخواهند کرد که در چندین دولت این درخواست را تکرار کرده‌اند! آخرین جمله این متن به رئیس دولت فعلی برمی‌گردد و آن این‌که، ما به شما رای داده‌‌ایم ولی حواسمان به خواسته‌‌هایمان هم هست؛ به خواسته‌‌هایی که بحق هستند و آن‌ها را بارها تکرار می‌کنیم تا رسیدن به حق مسلم روزنامه‌نگاران که ایجاد یک خانه و انجمن صنفی برای آنان به جای منطقی و درستی برسد.

ارسال به دوستان
برچسب ها: یادداشت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: