khabargozarisaba.ir
سه‌شنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۷ - 2018 September 25
کد خبر: ۳۹۷۳۱
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰
استاندار آذربایجان‌غربی:
استاندار آذربایجان‌غربی در جلسه سرمایه‌گذاران گردشگری گفت: در سالی که اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامیده شده است باید مشکلات سرمایه‌گذاری گردشگری را حل کنیم.
قربانعلی سعادت در جلسه‌ای که به ‌دعوت اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان با سرمایه‌گذاران تشکیل شده بود، تولید و اشتغال را لازمه توسعه اقتصادی عنوان کرد و گفت: شما سرمایه‌گذاران افرادی هستید که با وجود فرازونشیب‌هایی که با آن مواجه بودید با نیت خیر در امر خدمت‌رسانی ایستادگی کردید و به این امر علاقه دارید.

سعادت تصریح کرد: موضوعی که لذت‌آور بوده و وصف‌نشدنی است حوزه خدمت است و شما درک واقعی از این لذت دارید.


او با ابراز تأسف نسبت به وجود افرادی که مشکلاتی برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کنند افزود: افرادی که مشکلاتی را برای شما ایجاد می‌کنند متأسفانه درک واقعی از احساس و نیت خیر شما ندارند و این موضوع قابل پیگیری و بررسی است.

استاندار آذربایجان‌‌غربی با گلایه از بخشنامه‌های متعدد دستگاه‌های اجرایی اضافه کرد: بخشنامه‌های فراوانی در دستگاه‌های اجرایی صادر شده است که برخی از آن‌ها متضاد یکدیگر بوده و موجب کندی حرکت سرمایه‌گذاران می‌شود، ما این بخشنامه‌ها را احصا کردیم تا دیدگاه‌های منفی را به نظرات و بخشنامه‌های مثبت تبدیل کنیم.

او خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید جرأت و شهامت داشته باشند تا کار سرمایه‌گذاران را تسهیل کرده و موانع را از پیش پای آن‌ها بردارند.

سعادت گفت: متأسفانه نرخ کارمزد بانکی در اختیار ما نیست ولی برای حمایت، دولت یارانه تسهیلات در حوزه گردشگری پرداخت می‌کند.

استاندار آذربایجان‌غربی افزود: علاوه بر این‌که لازم است ما موانع را بررسی و حذف کنیم باید سرمایه‌گذاران نیز به آورده‌های خود متکی بوده و گام‌های خود را محکم بردارند و تا جایی که از سوی دولت ممکن باشد از محل کمک‌های فنی و اعتباری استان برای رفع موانع سرمایه‌گذاران استفاده خواهیم کرد.

او با تأکید بر ادامه فعالیت سرمایه‌گذاران از آن‌ها خواست رسیدن به اهداف عالیه خود را فدای مشکلات جزئی نکنند.

استاندار آذربایجان‌غربی دستور داد تا مشکلات سرمایه‌گذاری به‌طور جدی پیگیری و مسائل به استانداری منعکس شود.

همچنین جلیل جباری؛ مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی با قدردانی از استاندار آذربایجان‌غربی به‌دلیل اهتمام ویژه به حمایت از سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری گفت: خوشبختانه هم در برنامه ششم توسعه و هم در برنامه‌های استانی گردشگری یکی از محورهای توسعه استان قرار گرفته است.

جباری با اشاره به شعار سال تصریح کرد: «امسال باتوجه به شعاری که مقام معظم رهبری در مورد تولید و اشتغال عنوان کرده‌اند فضای خوبی برای گردشگری ایجاد شده است و در این راستا رئیس‌جمهوری محترم در سفرهای استانی و سخنرانی‌های خود به توسعه گردشگری اشاره کرده و توجه ویژه به این بخش دارد.

او توضیح داد: ما تاکنون جلسات متعددی با سرمایه‌گذاران بخش گردشگری برگزار کرده‌ایم اما برای این‌که سرمایه‌گذاران بتوانند بدون واسطه درخواست‌های خود را به مقام عالی استان برسانند این جلسه را درخواست کردیم و مطمئن هستیم استاندار محترم نیز با رهنمودهای خود راهگشای مشکلات این عزیزان خواهند بود.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: