khabargozarisaba.ir
پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 February 21
کد خبر: ۳۹۴۹۳
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۱
سهراب میرسپاسی تدوینگر و استاد دانشگاه:
سهراب میرسپاسی گفت:تدوینگران سینما توانسته اند جایگاه خود را در سینما به دست آورند و باعث خوشحالی است فردی مانند خانم هایده صفی یاری در این حوزه برای آکادمی اسکار انتخاب شد.
سهراب میرسپاسی تدوینگر با سابقه سینما ،در خصوص پیشرفت تدوین در سینما های حال حاضر دنیا به خبرگزاری صبا توضیح داد: به نظر من همان طور که مخاطب تغییر می کند تدوین هم پیشرفت می کند،درواقع تدوینگر نماینده مخاطب است. با توجه به سلایق و دانش مخاطب از هنر تدوین خود استفاده می کند.تدوین در زمینه تکنولوژی در دنیا پیشرفت زیادی داشته که اهمیت زیادی ندارد .بحث زیبا شناسی تدوین از جایگاه ویژه بیشتری برخوردار است.
وی از پیشرفت تدوین در سینماهای ایران نیزگفت:تدوین در ایران قابل قبول است و نسبت به گذشته به روز تر شده است، چون تدوین نیاز به تکنولوژی ندارد و به مباحث زیباشناسی باز می گردد.
این هنرمند با سابقه در خصوص عدم پیشرفت تلویزیون در حوزه تدوین نیز خاطرنشان کرد:متاسفانه در تلویزیون ما شاهد پیشرفت در این زمینه ها نیستیم.تصمیم گیرندگان تلویزیون آن طور که باید شناختی از  تدوین ندارند و و ما هرساله شاهد افت بسیار در همه بخش های تلویزیون هستیم. 
میرسپاسی در ادامه اضافه کرد:تدوینگران سینما توانسته اند جایگاه خود را در سینما به دست آورند و باعث خوشحالی است که فردی مانند خانم هایده صفی یاری در این حوزه برای آکادمی اسکار انتخاب شد.
وی در خصوص ارائه پیشنهاداتی برای پیشرفت هر چه بیشتر حرفه تدوین در سینما و تلویزیون گفت:به نظر من مشکل اصلی،نبودناظران خوب است که  نظارت خوبی بر کیفیت کارها وشناختی که از این حوزه باید داشته باشند ندارند و به جای کیفیت کارها به ظاهر آن نگاه می کنند.امیدوارم در آینده مدیران و ناظرانی با تجربه و شناخت بالا در حوزه سینما و تلویزیون حضور داشته باشند که بتوانند کنترل کافی را بر کارها داشته باشند.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: