khabargozarisaba.ir
سه‌شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ - 2018 August 21
کد خبر: ۳۹۴۲۸
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۴
آزیتا حاجیان در جشنواره فیلم کودک و نوجوان مطرح کرد:
آزیتا حاجیان، فیلمسازان جوان را علاقه‌مند به شنیدن معایب اثرشان، دانست و گفت: هرچقدر در جوانان فیلمساز ظرفیت شنیدن نقد و نظرات مخالف بیشتر باشد، آثار بعدی آن‌ها موفق‌تر خواهد بود.
آزیتا حاجیان، درباره برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان، اظهار کرد: باید در نظر داشته باشیم نمایش آثار صرفا به ذات اصلی جشنواره کمک نمی‌کند. بیش از نمایش آثار باید به برپایی جلسات هم‌اندیشی و کارگاه‌ها توجه نشان داد. باید کارگردان‌ها و باقی عوامل فیلم‌ها گرد هم جمع شوند و درباره فیلم‌ها با یکدیگر حرف بزنند.


وی ادامه داد: این نوع تعاملات هدف اصلی برگزاری یک جشنواره هنری‌ است که به‌نظر می‌رسد در این جشنواره رعایت شده است.

حاجیان که در روزهای جشنواره با فیلمسازان جوان ارتباط برقرار می‌کند و درباره نقاط قوت و ضعف آثار با آن‌ها گپ می‌زند، در این‌باره توضیح داد: نسل جوان را دوست دارم، به نسل جوان اعتماد دارم و فکر می‌کنم آینده جامعه در دست این نسل است. بنابراین اگر خود فیلمسازان جوان طالب باشند که نکاتی را درباره اثرشان بشنوند، چیزی را از آن‌ها دریغ نمی‌کنم.

وی ادامه داد: تجربیاتم را تاجایی که امکان دارد با آن‌ها در میان می‌گذارم که دچار بازنگری در تفکر و آثارشان شود.

عضو هیات انتخاب بخش مسابقه آثار سینمای ایران، تاکید کرد: ظرفیت نقدپذیری نسل جوان زیاد است. آن‌ها می‌دانند که اگر این ظرفیت را از دست بدهند، درجا خواهند زد، اما اگر ظرفیتشان را گسترش دهند، امکان بازنگری برایشان پیش خواهد آمد.

وی افزود: شنیدن نقد و نظرات مخالف باعث می‌شود اثر بعدی یک هنرمند با توفیق بیشتری روبه‌رو و اشتباهات اثر قبلی اصلاح شود.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: