khabargozarisaba.ir
سه‌شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ - 2018 August 21
کد خبر: ۳۹۴۲۷
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۳
کارگردان روسی:
یوری سولودوف؛ کارگردان روس، گفت: تاکنون موفق شده‌ام سه فیلم ایرانی ببینم که تاثیر زیادی بر من گذاشته‌اند و الان برای دیدن آثار دیگر سینمای ایران کنجکاو هستم.
یوری سولودوف؛ کارگردان روس، در جشنواره فیلم کودک و نوجوان در اصفهان درباره علت حضورش در این جشنواره عنوان کرد: حقیقت این است ایده این فیلم که در مورد کودکان است به شکلی تصادفی سراغم آمد.


وی در ادامه افزود: یکی از دوستانم قصه‌ای از شکل رابطه‌اش با فرزندش برایم تعریف کرد که انگیزه اصلی تولید فیلم سر «بزرگ» شد و این اثر در جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان اصفهان حضور یافت.

این کارگردان روس یادآور شد: دوست من و پسر شش‌ساله‌اش شخصیت‌های اصلی فیلمنامه‌ام هستند و این اثر تلاش و آموزش فرزند و پدر، سپری‌شدن دوران بزرگسالی و کسب تجربیات زندگی را نشان می‌دهد.

سولودوف، تاکید کرد: تلاش بسیاری کردم تا بتوانم اتفاقات واقعی را به فیلمنامه تبدیل کنم و بسیار از نتیجه نهایی راضی هستم و باور دارم که دوستم نیز از دیدن فیلم شگفت‌زده و خوشحال خواهد شد.

سولودوف درباره شناخت خود از سینمای ایران، گفت: من فقط سه فیلم ایرانی دیده‌ام؛ «فروشنده» و «جدایی نادر از سیمین» به کارگردانی اصغر فرهادی و فیلم «اژدها وارد می‌شود» به کارگردانی مانی حقیقی که بسیار بر من تاثیر گذاشتند و باعث شدند برای دیدن آثار دیگر سینمای ایران کنجکاوتر بشوم.

وی دراین باره اظهار داشت: سینمای ایران من‌را به‌یاد سینمای اتحاد جماهیر شوروی می‌اندازد که به پیام‌های انسانی و روانشناسانه توجه زیادی داشتند.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: