khabargozarisaba.ir
يکشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
کد خبر: ۳۸۱۷۴
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳
قطب‌ الدین صادقی
تنها راه مقابله با این شرایط این است که سیستم تدافعی کشورمان قوی‌تر شود. حرف زدن دردی را دوا نمی‌کند. دشمنی‌های امروز حالت مخوف‌تر، پیشرفته‌تر و سازمان‌یافته‌تری به خود گرفته‌اند، متناسب با این تغییرات، باید آماده بود. سیستم امنیتی باید خوب عمل کند و شعار دادن دردی را دوا نمی‌کند.

البته در وهله نخست باید از لحاظ فرهنگی، ریشه‌های تروریسم را بسوزانیم. اگر دموکراسی، انتقال سریع و راحت اطلاعات، احترام به اقلیت‌ها، مذاهب و ‌نژادهای گوناگون زیاد شود، تروریسم در ایران جایگاهی نخواهد داشت. هر قدر انحصاری‌تر رفتار شود، زمینه فراهم‌تر می‌شود. با شعار نمی‌توان آن را اصلاح کرد. شعار هنرمندان تهرانی به کار نمی‌آید، اصل، نیروهای تعیین‌کننده‌ای هستند که در چهار گوشه زندگی می‌کنند، دورتادور ایران، کمربند اهل تسنن است که با کشورهای بیگانه مرز دارند. باید این افراد را راضی نگاه داریم اما زمینه نارضایتی میان این افراد زیاد است و از سویی دیگر ارتباط زیادی با کشورهای دیگر دارند.

نمی‌توان به آبادانی، دموکراسی، به‌کار گرفتن در امور مهم و... بی‌اعتنا باشیم. ریشه‌های مردمی و ملی تروریست‌ها را باید از میان برد و زمینه نفوذشان را بست. این مهم میسر نیست مگر این‌که مردم مظلومی که در چهارگوشه ایران و در مرز کشور مستقر هستند، در ثروت و قدرت سهیم باشند. به تفاهم ملی نیاز داریم و نباید به حرف چهار هنرمند و فوتبالیست دل خوش کرد. باید توده‌های مردم و به‌خصوص میلیون‌ها آدمی که در مرز هستند را دریابیم. سیستم‌های امنیتی باید هوشیارتر باشند و به چهار ترقه‌باز اجازه ندهند که این سروصداها را به‌وجود آورند.

همبستگی ملی تعریف دارد، نمی‌توان با احساسات درمورد آن تصمیم‌گیری کرد. همبستگی باید زمینه مالی داشته باشد. وقتی همبستگی به وجود می‌آید که افراد بدانند جایشان در ادارات مشخص است، کسب‌‌و‌کارشان محفوظ است، به دین‌شان احترام گذاشته می‌شود و... یهودی کنیسه خود را دارد، مسیحیان و ارمنیان، برای خود کلیسا دارند حتی سیک‌های هندی در تهران مکان عبادت دارند اما حدود دومیلیون اهل تسنن در تهران زندگی می‌کنند ولی در تمام این شهر، یک مسجد برای اهل تسنن وجود ندارد.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: