khabargozarisaba.ir
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 15
کد خبر: ۳۳۵۹۲
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۵
وزیر ارشاد:
باوجود آنکه سه نامزد جشنواره فیلم فجر از شرکت در ادامه داوری‌ها انصراف داده‌اند؛ وزیر ارشاد گفته است: برخلاف تبلیغات، تنها یک نفر از جشنواره کناره‌گیری کرده است.
سیدرضا صالحی امیری در حاشیه نشست امروز (20 بهمن ماه) هیات دولت؛ در جمع خبرنگاران گفت: امسال حواشی جشنواره فجر را حذف کردیم و به متن پرداختیم و سعی کردیم کمترین مداخله را در فرایند جشنواره داشته باشیم.

او ادامه داد: ظرفیت انسانی ما در حوزه سینما بسیار بالاست. باید به آنها اعتماد کنیم تا در خاورمیانه حضور فعال داشته باشند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص کناره‌گیری برخی افراد از جشنواره فیلم فجر اظهار داشت: برخلاف تبلیغات، تنها یک نفر از جشنواره کناره‌گیری کرده است. اینکه انتظار داشته باشیم باید حتما به مسابقه راه پیدا کنیم، غیرمنطقی است. ما به این تقاضاها پاسخ نمی‌دهیم. هیات داوران همه رای منفی دادند ما هیچ‌گونه اعمال نظری در هیچ سطحی در جشنواره نداشتیم. 

گفته‌های وزیر ارشاد درحالی مطرح شده که مسعود سلامی (مدیر فیلمبرداری)؛ محسن نصرالهی (طراح صحنه) و منیر قیدی (فیلمنامه‌نویس) دو فیلم خفه‌گی و ویلایی‌ها سه نفری هستند که تا امروز رسما از داوری‌ها انصراف داده‌اند. ازسویی تعداد زیادی از عوامل فیلم‌هایی که به فهرست نامزدهای جشنواره راه یافته و برخی نیز راه‌ نیافته‌اند؛ به شدت داوری جشنواره را زیر سوال برده و از انتخاب‌ها گله کرده‌اند.

ارسال به دوستان
منبع: ایلنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: