khabargozarisaba.ir
جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 24
کد خبر: ۳۲۵۹۴
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۹
زهرا احمدی‌پور در نشست تشکل‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی
معاون رئیس‌جمهوری و رئیس‌ سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: سمن‌ها و تشکل‌ها یک ظرفیت بسیار مهم در کنار دولت هستند که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرند.

زهرا احمدی‌ پور با بیان این مطلب در جلسه نشست با سمن‌ها و تشکل‌های میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: سمن‌ها باید قدر جایگاه خود را بدانند چراکه سمن‌ها و تشکل‌هایی که در دنیا شکل‌گرفته بسیار تاثیرگذار هستند.


وی افزود: دولت یازدهم نیز به این موضوع اهمیت می‌دهد و نه‌تنها فقط به حضور سمن‌ها بلکه به‌کارگیری آن‌ها و این‌که کنار دولت باشند نیز تاکید دارد.

احمدی‌پور گفت: در همین ارتباط جلساتی با سمن‌ها و تشکل‌های مختلف با موضوع میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در‌ سازمان میراث فرهنگی برگزار شده است و موضوع سمن‌ها همواره مورد توجه این‌ سازمان است.

وی با بیان این‌که حضور سمن‌ها در کنار دولت ضروری است ونه یک امر تشریفاتی، اضافه کرد: دیده‌بان‌های اصلی ما سمن‌ها هستند و سمن‌ها قبل از مدیران متوجه موضوعات می‌شوند و با حساسیت موضوع را منتقل می‌کنند که این موضوع پویایی سمن‌ها را نشان می‌دهد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه و در پاسخ به موضوع تعیین برند گردشگری در استان به ظرفیت‌های فرهنگی-تاریخی و جاذبه‌های گردشگری استان مرکزی گفت: این برند را شما سمن‌ها باید با توجه به ظرفیت‌های استان تعیین کنید و هر عنوانی که شما معرفی کنید در‌ سازمان درباره آن برند برنامه‌ریزی خواهیم کرد.

وی همچنین با بیان اهمیت برند گردشگری ایران نیز گفت: در کشورهای مختلف در خصوص رویدادهای مختلف گردشگری و برندهایی که تعریف می‌شود تبلیغات مهم و گسترده انجام می‌شود در حالی که این تبلیغات در ایران کمرنگ است.

وی با اشاره به رویدادهای مهم بین‌المللی در سال 2017 به میزبانی ایران افزود: در این خصوص نیازمند مشارکت و حضور سمن‌ها هستیم تا بتوانیم مدعی این شویم که مقصد امن گردشگری، در دنیا هستیم و این تکلیف من و شماست چراکه اجرا، طراحی و برنامه‌ریزی این موضوعات با استفاده از ظرفیت سمن‌ها، امکان‌پذیر است.

معاون رئیس‌جمهوری در ادامه گفت: راه‌اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای صنایع‌دستی در استان‌ها و شهرهای مختلف نیز یکی از برنامه‌ریزی‌های مهم ما در این حوزه است و در صدد هستیم تا در تهران نمایشگاهی از صنایع‌دستی تمامی استان‌ها را داشته باشیم. وی در ادامه با اشاره به سیاست‌های تشویقی برای حمایت از صنایع‌دستی افزود: صندوق کارآفرینی امید به هنرمندان صنایع‌دستی تسهیلات ارزان‌قیمت با کارمزد 4درصد اختصاص می‌دهد.

رئیس‌ سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه با اشاره به ایام عید نوروز سال 96 نیز گفت: با توجه به این‌که ایام نوروز با حضور 12 کشور ثبت جهانی شده است امسال نوروز متفاوتی را خواهیم داشت.

وی گفت: این آیین زیبا و ماندگار را با منشور حقوق شهروندی که توسط رئیس‌جمهوری رونمایی شد ارتباط داده‌ایم چراکه هرچقدر رضایتمندی مردمی از نوروز بیشتر باشد شاهد نشاط اجتماعی بیشتر هستیم و با توجه به این‌که جشن نوروز یک جشن اجتماعی و خانوادگی است، سمن‌ها می‌توانند به برگزاری هرچه بیشتر و بهتر ایام نوروز کمک کنند.

معاون رئیس‌جمهوری در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به این‌که نوروز، میراث ملی و سرمایه مهم ماست افزود: باید از این فرصت مهم برای ایجاد نشاط اجتماعی به‌نحو مطوب استفاده کرد.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: