khabargozarisaba.ir
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
کد خبر: ۳۱۹۰۲
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۰
کارگردان «ویتسک» :
حجت حسینی کارگردان نمایش «ویتسک» که این روزها در تماشاخانه «پایتخت» روی صحنه است،می‌گوید این نمایش به دلیل اینکه با حضور دانشجویان اجرا می شود بدون هیچ حمایتی به صحنه رفته است.
حجت حسینی درباره اجرای نمایش «ویتسک» اثر گئورگ بوشنر  گفت: نمایش «ویتسک» را از ۱۲ دی ماه در تماشاخانه «پایتخت» به صحنه برده ایم که من در این اجرا علاوه بر کارگردانی، دراماتورژی اثر را هم بر عهده داشتم. البته ما متن «ویتسک» را بازنویسی کردیم و تعدادی شخصیت ها اضافه و کم شده اند به عنوان مثال بنا به تحلیلی که داشتیم، دو شخصیت نمایش را در قالب یک شخصیت در نظر گرفتیم.

وی ادامه داد: ما به متن آنچنان وفادار نبودیم و سعی کردیم اثر برای مخاطب ایرانی ملموس تر باشد. تا به حال نیز بازخورد مخاطب بعد از تماشای نمایش «ویتسک» خوب بوده است.

این کارگردان جوان تئاتر درباره اینکه وفادار نبودن به متن آیا جهان بینی و نگاه بوشنر را نیز تغییر داده است، یادآور شد: ما به جهان بینی اثر وفادار بودیم و حرف اثر، همان حرف بوشنر است اما روند و کنش محوری داستان را تغییر دادیم تا برای مخاطب ایرانی قابل درک تر کردیم.

حسینی درباره اینکه آیا از اجرای عمومی نمایش «ویتسک» حمایتی شده است یا نه، تأکید کرد: بازیگران این نمایش همه دانشجو و تازه کار هستند. با چند تهیه کننده برای کار صحبت کردیم ولی به ما گفتند چون کار اول گروه است و در سالن خصوصی نیز به صحنه می روید، نمی توانیم ریسک کنیم.

وی در پایان عنوان کرد: من دانشجوی تئاتر دانشگاه تهران هستم و وقتی به دانشگاه مراجعه کردم هیچگونه حمایتی از ما نشد.

نمایش «ویتسک» ساعت ۱۷ در تماشاخانه پایتخت در میدان فلسطین، خیابان طالقانی، بین خیابان سرپرست و فریمان، پلاک ۵۴٢ به صحنه می رود. این نمایش تا ۲۸ دی روی صحنه خواهد بود.

در این اثر (به ترتیب ورود به صحنه) محمد نژاد، وحید رضاخانلو، امیرشمس، مهناز مهدی زاده، آراد عبدالهی، عرفان صفری و حجت حسینی به ایفای نقش می پردازند.

رقیه جودی طراح صحنه و لباس، هلیا غفاری طراح و اجرای گریم، مصطفی اسفندیاری طراح نور، سمانه مهدی پور مشاور هنری، سینا آریانیا و عرفان صفری اعضای گروه کارگردانی، حانیه درویشیان و یاسمن صفایی پور منشی های صحنه، نیلوفر عکاف زاده مدیر اجرایی، الهه مطیعی عکاس از جمله عواملی هستند که حجت حسینی را در «ویتسک» همراهی می کنند.

ارسال به دوستان
برچسب ها: حجت حسینی ، ویتسک ، صبا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: