khabargozarisaba.ir
پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
کد خبر: ۳۱۶۱۳
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۱
اسامی فیلم های بخش سودای سیمرغ سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد.
به گزارش خبرگزاری صبا، محمد حیدری، دبیر سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر عصر امروز جمعه ۱۷ دی‌ماه در نشستی که در موزه سینما برگزار شد، آثار راه یافته به بخش سودای سیمرغ را اعلام کرد.

بنا بر این گزارش، حیدری در ابتدای این نشست عنوان کرد: بعد از ۴۵ روز تلاش هیئت انتخاب جشنواره امروز آثار بخش سودای سیمرغ را اعلام می‌کنیم، او در ابتدا اسامی هیئت انتخاب این دوره از جشنواره متشکل از نرگس آبیار، طاها حسین مرقاتی، عماد افروغ، محمد علی حسین نژاد، جمال امید،  حسین کرمی و سیدضیا هاشمی اعلام کرد و ادامه داد: طبق اعلام فراخوانی که بخش چشم‌انداز سینمای ایران داشتیم، ۴۴ فیلم در این بخش شرکت خواهد کرد و ۲۸ فیلمی که امروز اعلام می‌کنیم در بخش سودای سیمرغ جشنواره حضور خواهند داشت که متشکل از فیلم‌های حرفه‌ای، فیلم‌های اول، انیمیشن و ... و ماحصل بخش چشم‌انداز سینمای ایران است.

حیدری با بیان اینکه مابقی آثار بخش چشم‌انداز را روز یکشنبه  اعلام می‌کنیم، اظهار کرد: تمامی ۴۴ اثر در بخش سیمرغ مردمی هم حضور خواهند داشت و اولویت‌های دوم و سوم سیمرغ مردمی هم اعلام خواهد شد.

وی سپس فیلم‌های بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ) سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر را بدون ترتیب و اولویت، به شرح زیر اعلام کرد:



1- كارگر ساده نیازمندیم (منوچهر هادی) به تهیه کنندگی منوچهر هادی
2- مادری (رقیه توکلی) به تهیه کنندگی سیاوش حقیقی
3- ایتالیا ایتالیا  (کاوه صباغ زاده) به تهیه کنندگی مهدی صباغ زاده
4- انزوا (مرتضی علی‌عباس میرزایی) به تهیه کنندگی پیمان جعفری
5-نگار (رامبد جوان) به تهیه کنندگی رامبد جوان
6-سدمعبر (محسن قرایی) به تهیه کنندگی بهمن کامیار
7-چراغ‌های ناتمام (مصطفی سلطانی) به تهیه کنندگی مجید اسماعیلی / مجتبی امینی
8-ماه‌گرفتگی (مسعود اطیابی) به تهیه کنندگی هادی انباردار
9- یک روز به‌خصوص (همایون اسعدیان) به تهیه کنندگی همایون اسعدیان
10-کمدی انسانی (محمدهادی کریمی) به تهیه کنندگی محمدهادی کریمی
11-ویلایی‌ها (منیر قیدی) به تهیه کنندگی سعید ملکان
12-گشت 2 (سعید سهیلی) به تهیه کنندگی سعید سهیلی- حمید فرح نژاد
13-سوفی و دیوانه (مهدی کرم‌پور) به تهیه کنندگی مهدی کرم پور
14-رگ خواب (حمید نعمت‌الله) به تهیه کنندگی حمید نعمت الله
15-پشت دروازه بهشت (علی نوری اسکویی) به تهیه کنندگی علی نوری اسکویی
16-اسرافیل (آیدا پناهنده) به تهیه کنندگی مستانه مهاجر
17-فراری (علیرضا داودنژاد) به تهیه کنندگی جهانگیر کوثری
18-ماجرای نیمروز (محمدحسین مهدویان) به تهیه کنندگی سیدمحمود رضوی
19-بدون تاریخ، بدون امضا (وحید جلیلوند) به تهیه کنندگی علی جلیلوند
20-سارا و آیدا (مازیار میری) به تهیه کنندگی مازیار میری
21- زیر سقف دودی (پوران درخشنده) به تهیه کنندگی پوران درخشنده
22- خفگی (فریدون جیرانی) به تهیه کنندگی فریدون جیرانی
23-پشت دیوار سکوت (مسعود جعفری‌جوزانی) به تهیه کنندگی مسعود جعفری جوزانی
24-آذر (محمد حمزه‌ای) به تهیه کنندگی نیکی کریمی
25-قاتل اهلی (مسعود کیمیایی) به تهیه کنندگی منصور لشگری قوچانی
26-تابستان داغ (ابراهیم ایرج زاد) به تهیه کنندگی جواد نوروزبیگی
27- بیست و یک روز بعد (سیدمحمدرضا خردمندان) به تهیه کنندگی سازمان سینمایی حوزه هنری
28- شماره 17 سهیلا (محمود غفاری) به تهیه کنندگی سید امیر سیدزاده1


۹ فیلم اولی در این لیست حضور دارد. ۱۹ اثر از کارگردانی است که فیلم اولی نیستند. مابقی آثار روز یکشنبه ۱۹دی ماه معرفی می شوند.


ارسال به دوستان
منبع: صبا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: