khabargozarisaba.ir
سه‌شنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
کد خبر: ۳۱۵۷۳
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۵
فروید در کتاب «تاویل رویا» دنیای پنهان و پیچیده ناخودآگاه را می‌کاود.

«تاويل رويا» نام كتابی است نوشته زيگموند فرويد با ترجمه سهيل سمی كه اين روز‌ها از سوی انتشارات پندار تابان روانه بازار كتاب شده است.

زیگموند فروید به عنوان بنیان‌گذار روانکاوی بیش از هر کس دیگری در تاریخچه روانشناسی مورد تحسین قرار گرفته است. اصطلاح روانکاوی و نام فروید مفاهیمی آشنا برای بیشتر افراد است. به طوری که روانشناسی علمی و شیوه‌های عملی روان‌درمانی با نام فروید آغاز می‌شود. او روان‌کاوی را وسیله‌ای برای کاهش اضطراب و روان رنجوری بشر می‌دید.

پژوهشگران زندگی پژوهشی فروید را به سه مرحله تقسيم می‌كنند. در مرحله اول تحقیقات او بیشر جنبه‌ بالینی دارد كه نتیجه آن آثاری است مانند «تاويل رویا»، در دوره‌ دوم بیشتر به مباحث فرهنگی پرداخته است و در سومین دوره تأملات او فلسفی و فراروانشاختی می‌شوند.

فروید در این کتاب که اهمیتی بیش از سایر آثارش دارد، اولین نظریه جامع درباره رویا را ایجاد و بر اهمیت رویا در روانکاوی به عنوان بهترین وسیله دسترسی به اطلاعات انباشته شده در ناخودآگاه، بسیار تأکید می‌كند. كتاب با مقدمه‌ای از استيفن ويلسن آغاز می‌شود كه معتقد است زيگموند فرويد در كتاب «تاويل رويا» دقيقا شروع می‌كند به تشريح ويژگی‌های درك ناپذير رويا، ناممكن‌های منطقی و اتفاقات عجيب.

فرويد در باب تعبير رويا نيز چنين می‌گويد: «تعبیر رویا شاهراهی است که ما را به شناخت فعالیت‌های ناخودآگاه ذهن می‌رساند.»

از سهيل سمی پيش از اين در حوزه‌ روانشناسی آثار ديگری نيز به بازار كتاب عرضه شده‌اند كه عبارتند از: «فرويد در مقام فيلسوف»، «مطالعاتي در باب هيستري» و «روانشناسي زنان».

كتاب « تاويل رويا» نوشته زيگموند فرويد، به ترجمه سهيل سمی در 528 صفحه و قطع رقعی با تيراژ يك هزار و 500 نسخه به ارزش 46 هزار تومان توسط انتشارات پندار‌تابان منتشر شده است.

ارسال به دوستان
برچسب ها: فروید ، تاويل رويا ، کتاب
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: