khabargozarisaba.ir
شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 February 23
کد خبر: ۳۱۵۶۳
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۱
هادی محمدیان:
کارگردان انیمیشن سینمایی«فیلشاه» احتمال نرسیدن این انیمیشن به سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر را در ابهام گذاشت.
هادی محمدیان کارگردان انیمیشن سینمایی «فیلشاه» ، با تاکید بر اینکه شایعه نرسیدن انیمیشن جدید گروه هنرپویا به سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر را نه رد می‌کند و نه تایید، گفت: مدیران گروه هنرپویا از ابتدا پروژه تولید «فیلشاه» را 15 ماهه طراحی کرده بودند که این به معنای آماده شدن آن در پایان سال 95 بود.

وی افزود: با وجود برنامه ریزی‌های صورت گرفته، تیم تولید «فیلشاه» در گروه هنرپویا  تصمیم داشت رکورد جدیدی از خود به جای بگذارد و این انیمیشن را در 12 ماه تولید کند تا در جشنواره فیلم فجر نیز به نمایش درآید. هم اکنون نیز تیم تولید در حال تلاش شبانه روزی برای ساخت باکیفیت «فیلشاه» در زمان‌ تعیین شده است.

کارگردان انیمیشن سینمایی «شاهزاده روم» تصریح کرد: «فیلشاه» پروژه بسیار بزرگتری نسبت به «شاهزاده روم» است. در این انیمیشن تلاش کردیم تا در زمینه فیلمنامه، طراحی کاراکترها، کیفیت رنگ و تصویر و ... چند گام رو به جلو برداریم و اثری بهتر به مخاطبان کودک و نوجوان خود در سینماهای کشور ارائه دهیم.

هادی محمدیان در ادامه گفت: تنها در بخش ایده پردازی و نوشتن فیلمنامه ما حدود 9 ماه وقت گذاشتیم تا با تیمی متشکل از چند فیلمنامه نویس اثری جذاب برای کودکان تولید کنیم. «فیلشاه» انیمیشنی پر کاراکتر با حضور بیش از 150 کاراکتر است.

وی اضافه کرد: خبر قطعی حضور و یا عدم حضور «فیلشاه» در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر باید از طریق روابط عمومی گروه هنرپویا اعلام شود. من در این زمینه نمی‌توانم خبر دقیقی در اختیار عموم قرار دهم.

«فیلشاه» جدیدترین اثر سینمایی گروه هنرپویا است که قرار بود در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآید اما در روزهای گذشته شایعاتی مبنی بر عدم حضور این اثر در جشنواره توسط برخی رسانه‌ها مطرح شده است.

«شاهزاده روم» اثر قبلی گروه هنرپویا در مدت 15 ماه و با هزینه 2 میلیارد تومانی تولید شد، که با فروش 5 میلیارد تومانی در گیشه ‌سینماها، علاوه بر کسب عنوان سومین فیلم پرمخاطب سال 94 با جذب بیش از یک میلیون و دویست هزار مخاطب در سینماهای سرار کشور، توانست به عنوان یکی از آثار سود آور سینمای ایران شناخته شود. «فیلشاه» نیز در مدت 15 ماه و با هزینه 3.5 میلیارد تومان، هم اکنون در حال تولید است. سودآوری اثر قبلی گروه هنرپویا باعث شده است که تاکنون 50 درصد نسخه داخلی این فیلم توسط بنیاد سینمایی فارابی و موسسه تصویر شهر شهرداری تهران خریداری شود.

ارسال به دوستان
منبع: تسنیم
برچسب ها: فیلشاه ، فجر ، صبا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: