khabargozarisaba.ir
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
کد خبر: ۳۱۳۶۶
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۱
شهرام لاسمی :
شهرام لاسمی از تجربه حضور در برنامه رادیویی «کوی نشاط» رادیو ایران و تاثیر سال‌ها ایفای نقش قلقلی که در آن سخن نمی‌گفت، صحبت کرد.

شهرام لاسمی بازیگر نقش قلقلی که این روزها در برنامه «کوی نشاط» رادیو ایران اجرا دارد  درباره آنچه که باعث شد به سمت رادیو گرایش پیدا کند، گفت: من چند سال پیش برای اینکه بتوانم خود را به‌روز کنم به کلاس های محمدرضا علیمردانی دوبلور و گوینده رفتم و این باعث شد که به صدا علاقه مند شوم.

وی درباره حضورش در این کلاس ها توضیح داد: حضور در این کلاس ها تجربه بسیار خوبی بود و من لذت بردم. وقتی شما سال ها بی کلام کار کنید ممکن است این رفتار روی شما تاثیر بگذارد و حتی به تدریج اعتماد به نفس‌تان را کاهش دهد. 

لاسمی درباره فعالیت خود در این سال ها در عرصه کودک بیان کرد: در این سال ها فقط در یک برنامه کودک در شبکه پنج سیما حضور داشتم که از صدای من استفاده شد و البته این نقش را هم دوست نداشتم و بعد از آن دیگر کاری نکردم.

وی اضافه کرد: ولی حضور در کلاس های گویندگی علیمردانی باعث شد بتوانم تیپ های مختلفی با صدا بگیرم و حتی در یک فیلم سینمایی با غلامرضا آزادی با تیپ های مختلفی بازی کنم؛ کاری که پیش از این نمی توانستم. به هر حال قرار گرفتن فرد در یک شرایط خاص باعث می شود فضای فکری و رفتاری شما تغییر کند. من هم سال ها به خاطر نقش قلقلی در اجتماع حرف نمی زدم تا فضای ذهنی مخاطبانم به هم نریزد و همین باعث می شد که خودم وارد نوعی سکوت و انزوا شوم و حتی شخصیتی درون گرا و افسرده پیدا کرده بودم.

من سال ها به خاطر نقش قلقلی در اجتماع حرف نمی زدم تا فضای ذهنی مخاطبانم به هم نریزد و همین باعث می شد که خودم وارد نوعی سکوت و انزوا شوم و حتی شخصیتی درون گرا و افسرده پیدا کرده بودماین بازیگر که این روزها در برنامه «کوی نشاط» رادیو ایران حضور دارد، یادآور شد: «کوی نشاط» برنامه مفرح و شادی است و تیم خوبی هم دارد. خدا را شکر می بینم که هیچ حاشیه ای در این گروه نیست و همه در کنار یکدیگر کار می کنند.

وی اضافه کرد: نویسنده ای متن های این برنامه را می نویسد و من بیش از یک ماه است که با مشورت های مهدی ساعی تهیه کننده و کارگردان برنامه تیپ های مختلفی را اجرا می کنم.

لاسمی درباره تفاوت های بازی در رادیو و تصویر عنوان کرد: از نظر نمایشی بودن، بین بازی در صدا و تصویر تفاوتی ندارد چون باز هم باید حس را در صدای خود داشته باشید. با این حال نمایش های رادیویی سخت تر است چون در صحنه و تلویزیون می توان با حرکت مفاهیم را به مخاطب رساند.

وی درباره تفاوت مخاطب در «کوی نشاط» نیز گفت: من فکر می کنم هنوز هم برای کودکان کار می کنم چون آن کودکان دهه ۶۰ که مخاطبان من بوده اند اکنون بزرگ شده اند.

شخصیت قلقلی در پایان با اشاره به تولید یک مجموعه نماهنگ در قالب نمایشی عنوان کرد: من مجموعه ای از قطعات را به صورت نماهنگ در شبکه نمایش خانگی دارم که به زودی اولین قسمت آن وارد بازار می شود. من نقش همان قلقلی را در این مجموعه دارم و شخصیت های دیگری هم در کار حضور دارند. خودم هم خوانندگی این اثر را بر عهده داشته ام.  

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: