khabargozarisaba.ir
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
کد خبر: ۳۱۳۰۶
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰
پرویز کرمی؛ دبیرکل جشنواره ملی فرهنگی و هنری ایران‌ ساخت، مطرح کرد؛
پرویز کرمی در نشست خبری این جشنواره گفت: از مهم‌ترین اهداف این جشنواره ایجاد هم‌‌افزایی و تعامل بین توسعه علم و فناوری و حمایت از تولیدات ساخت داخل کشور است.

او با اشاره به دیگر اهداف این جشنواره گفت: جریان‌سازی و تولید محتوا برای فضای مجازی مرتبط با چرخه تجاری‌سازی کارآفرینی و اقتصاد دانش‌بنیان، همچنین حمایت از خدمات و تولیدات دانش‌بنیان ساخت ایران و ساماندهی واردات بی‌رویه و ارج نهادن به کالاها و محصولات ایرانی با کیفیت و کمک به برجسته‌سازی و برندسازی کالاهای مرغوب ایرانی است.

کرمی افزود: جامعه 80میلیونی ایرانی بازار بزرگی است که اگر یک روز تصمیم بگیریم که همه فقط از محصول ایرانی استفاده کنیم، با کمبود کارخانه‌‌‌های ایرانی مواجه می‌شویم.


باید با خرید کالای ایرانی به دیده شدن و برندسازی کالاهای مرغوب ایرانی کمک کنیم.

کرمی در ادامه با اشاره به این‌که این جشنواره در پنج بخش برگزار شد، افزود: بخش ایده بازار هنرهای تجسمی رسانه‌‌‌های دیجیتال رسانه‌‌‌های دیداری و شنیداری و بخش ادبیات بود که بیش از هزار اثر در بخش‌‌‌های مختلف به این جشنواره راه یافت.

وی گفت: در بخش رسانه‌‌‌های دیجیتال 523 اثر به دبیرخانه رسید که 134 اثر به داوری راه یافت.

کرمی گفت: در بخش دیداری و شینداری از 796 اثر 339 اثر به داوری راه یافت و در بخش هنرهای تجسمی هزارو115 اثر رسید که 425 اثر به داوری راه یافت. در بخش ادبیات از 883 اثر 87 اثر به داوری راه یافت در بخش ایده بازار از 504 اثر که 18 اثر به داوری راه یافت.

وی با اشاره به جوایز افزود: از هر بخش به سه نفر برگزیده، بین 30 تا 150میلیون‌ریال تعلق می‌گیرد.

وی گفت: معیارها برای ارزیابی آثار به این شکل بود که آثار کمک به تقویت فرهنگ علم و فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان داشته و وجود پیام و محتوای قابل قبول همچنین خلق آثار با ایده‌‌‌های نو، جذابیت و کمک به خودباوری علمی و فناورانه باشد.

در ادامه دبیران بخش‌‌‌های مختلف به ارایه گزارشی از عملکرد داوری آثار راه‌یافته پرداختند.

حسین پارسایی نیز در این نشست اطلاعاتی درباره زمان‌بندی جشنواره ارایه داد. طبق گفته‌های دبیر اجرایی این جشنواره آیین گشایش 15دی‌ماه در خانه هنرمندان برگزار می‌شود و نمایشگاه آثار از 16 تا 18دی‌ماه در مجموعه گالری‌ها و تالارهای خانه هنرمندان برای عموم مردم به نمایش درخواهد آمد. اختتامیه این جشنواره نیز 18دی در مرکز همایش‌های صداوسیما برگزار می‌شود.

پارسایی از صداوسیما، شهرداری و سازمان فرهنگی و هنری‌ شهرداری، موسسه اوج، حوزه هنری و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌عنوان مشارکت‌کنندگان در این جشنواره نام برد و حامیان مالی و معنوی را دیجی‌کالا، کافه بازار، آپارات، روزنامه‌های جام‌جم و ایران معرفی کرد.

وی تصریح کرد در دو نمایشگاه برنامه‌هایی چون شب شعر، کارگاه‌های آموزشی و پخش فیلم به‌عنوان بخش‌های جنبی برگزار می‌شود.

جشنواره ملی فرهنگی هنری ایران‌ساخت از 16 تا 18دی‌ماه در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

این جشنواره با تکیه بر فرآورده‌‌‌های فرهنگی و هنری هنرمندان ایرانی، بر آن است تا نهضت توجه و حمایت از اقتصاد دانش‌بنیان را به‌عنوان یکی از راهبردی‌ترین زیرساخت‌‌‌های پیشرفت و تعالی کشور، بنیان گذارد و به‌شکل‌گیری جریان تولید محتوا برای فضای مجازی و رسانه‌‌‌های مکتوب، دیداری و شنیداری مدد برساند.

ارسال به دوستان
برچسب ها: فرهنگ ، صنایع فرهنگی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: