khabargozarisaba.ir
جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - 2018 April 20
کد خبر: ۳۱۱۶۲
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۱
مدیر اجرایی جستجوگر پارسی جو گفت: در میان 4 میلیارد صفحه فارسی که جستجوگر پارسی‌جو شناسایی کرده است، نزدیک به یک میلیارد صفحه یعنی 25 درصد، ارزشمند و بقیه صفحات (75 درصد) تکراری است که نشان از ضعف تولید محتوی در زبان فارسی دارد.


امیرعلی خیراندیش با اشاره به رشد 100 درصدی میزان پوشش صفحات وب توسط این جستجوگر طی یک سال اخیر افزود: این جویشگر به کمک نسخه جدید فنی خود، توانسته است به رکورد تحت پوشش قراردادن 4 میلیارد صفحه وب فارسی برسد.

وی تصریح کرد: این میزان پوشش در مقایسه با رقم 2 میلیارد در مدت مشابه پارسال، نشان از افزایش 100 درصدی میزان پوشش نسخه جدید این جستجوگر است.

مدیر اجرایی جستجوگر پارسی جو تأکید کرد: افراد جامعه در هر شغل یا حرفه ای که هستند، می توانند با توجه به دانسته های خود، به تولید محتوی معتبر در چارچوب آگاهی رسانی اقدام کنند.

خیراندیش در خصوص حجم بالای صفحات بی ارزش افزود: این جستجوگر ملی برای کشف صفحات وب مفید فارسی باید تعداد زیادی از صفحات را شناسایی کند در حالی که تنها 25 درصد آنها قابل استفاده برای کاربران است.

مدیر اجرایی پارسی‌جو ادامه داد: به‌کارگیری فناوری‌های نوین، درک صحیح از زبان فارسی، تکنیک های مؤثر در حذف صفحات تکراری و رعایت‌ تناسب‌های فرهنگی از جمله ویژگی های بی بدیل جستجوگر پارسی جو و تسلط آن در حوزه وب فارسی است.

وی خاطرنشان کرد: استفاده بیش از 15 سرویس متنوع برای ارتقاء کیفیت نتایج جستجو، پوشش 4 میلیارد سند فارسی، قدرت پاسخگویی به میلیون ها پرس‌و‌جو در روز و استفاده از خزشگر هوشمند با پوشش میلیاردها سند از جمله ویژگی‌های جستجوگر ملی پارسی جو  است.
ارسال به دوستان
برچسب ها: وب
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: