khabargozarisaba.ir
پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
کد خبر: ۳۱۱۴۱
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۴
رادیو ایران در دی ماه برای پاسداشت از زبان فارسی، فعالیت‌های مختلفی را در این راستا انجام می‌دهد.
یدالله گودرزی مدیر فرهنگ و اندیشه رادیو ایران گفت: رادیو ایران در دی ماه برای پاسداشت از زبان فارسی، فعالیت‌های مختلفی را در این راستا انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: یکی از این فعالیت‌ها معرفی و رونمایی از کتاب ارزشمند «امین زبان و ادب پارسی» است. این کتاب در برگیرنده راهکارهای علمی و عملی حضرت آیت الله خامنه‌ای درباره پویش و گسترش زبان و ادبیات فارسی است.
 
محمد حسن مقیسه، پژوهشگر و گردآورنده کتاب این اثر را در هفت فصل تقسیم‌بندی کرده است که در برگیرنده دغدغه‌های رهبری انقلاب درباره زبان فارسی است.
 
وی در خصوص رونمایی از کتاب «امین زبان و ادب پارسی» عنوان کرد: در این رونمایی از حضور شخصیت‌های فرهنگی و خادمان زبان فارسی بهره خواهیم برد و پژوهشگر کتاب هم حضور خواهد داشت. کتاب «امین زبان و ادب پارسی» در 260 صفحه تدوین و توسط انتشارات انقلاب اسلامی نشر یافته است. این کتاب با توجه به نگرانی‌ها و امیدواری‌های رهبر معظم انقلاب درباره زبان فارسی پدید آمده است. ایشان در دیدار 19 آذر 1392 با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، نگرانی عمیق خویش را از وضعیت کنونی زبان فارسی و بی توجهی ارگانهای مختلف به این عنصر وحدت ساز و فرهنگ آفرین بیان داشته و فرموده اند: «من خیلی نگران زبان فارسی‌ام ،خیلی نگرانم...من می بینم کار درستی در این زمینه انجام نمی گیرد و تهاجم به زبان فارسی زیاد است».
ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: