khabargozarisaba.ir
جمعه ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
کد خبر: ۳۰۷۲۹
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۷
معاون گردشگری ‌سازمان میراث‌فرهنگی با اشاره به امضای سند تسهیل گردشگری گروهی بین ایران-قزاقستان گفت: یکی از دستاوردهای سفر رئیس‌جمهوری به این کشور تسهیل در صدور روادید است.

مرتضی رحمانی‌موحد گفت: این سند که در حاشیه سفر دکتر حسن روحانی به قزاقستان به امضای زهرا احمدی‌پور؛ رئیس ‌سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و مقامات قزاقستان رسید بسترساز توسعه روابط گردشگری میان ایران و قزاقستان به‌عنوان یکی از کشورهای هدف در منطقه مطرح است.


وی افزود: البته این سند باید به تایید مراجع قانونی دو کشور برسد و بعد از این‌که از سوی این مراجع قاقونی تایید شد، تسهیل در صدور روادید برای گردشگران دو کشور در دستور کار قرار خواهد گرفت.

رحمانی‌موحد گفت: سفر دوره‌ای و منطقه‌ای رئیس‌جمهور به سه کشور آسیایی ارمنستان، قزاقستان و قرقیزستان فتح بابی است برای توسعه هرچه بیشتر گردشگری ایران و کشورهای همسایه و استفاده از ظرفیت گردشگری در توسعه روابط بین‌الملل ایران و کشورهای منطقه است.

وی تصریح کرد: همراهی رئیس‌ سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این سفر با رئیس‌جمهور نشان‌دهنده اهمیت تقویت و توسعه گردشگری میان ایران و کشورهای همسایه است که دو سند امضا شده در این سفر بین ایران و ارمنستان و بین ایران-قزاقستان در حوزه گردشگری مبین این موضوع است.

معاون گردشگری ‌سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری افزود: این اسناد همکاری پشتیبانی برای توسعه گردشگری دو کشور است و تسهیل در سفرهای گردشگران این کشورها را به‌دنبال دارد.

رحمانی موحد با اشاره به امضای سند همکاری تسهیل گردشگری گروهی بین ایران و قزاقستان گفت: گردشگری سلامت، طبیعت‌گردی و استفاده از ظرفیت گردشگری دریایی در حوزه دریای خزر می‌تواند مهم‌ترین محورهای توسعه گردشگری دو کشور براساس این سند همکاری باشد.

وی به امضای یادداشت تفاهم همکاری در حوزه گردشگری بین ایران و ارمنستان نیز اشاره کرد و افزود: با توجه به مرز مشترک زمینی بین ایران و ارمنستان یکی از مفاد این سند همکاری ناظر بر توسعه خدمات گردشگری دو کشور از طریق مرز زمینی است که در این‌باره مذاکراتی بین بخش گردشگری ایران و ارمنستان انجام شده است.

معاون گردشگری‌ سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: قرابت‌های فرهنگی، رویدادهای مشترک تاریخی و فرهنگی، حضور هموطنان ارمنی در ایران و مرز مشترک زمینی بین دو کشور از مزایا و ظرفیت‌هایی است که باعث شد سالانه شاهد تردد گردشگران دو کشور در سطح بسیار مطلوبی باشیم.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: