khabargozarisaba.ir
يکشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
کد خبر: ۳۰۵۸۰
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۴
معاون امور استان‌های صدا و سیما گفت: برگزاری جشنواره تولیدات استانی رسانه ملی می‌تواند فرصت مناسبی برای ایجاد رقابت سالم میان هنرمندان، تهیه کنندگان و مدیران باشد.
به گزارش خبرگزاری صبا، اختتامیه نوزدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مرکز استان‌های رسانه ملی شامگاه پنج‌شنبه دوم دی ماه با حضور عبدالعلی علی عسگری رییس رسانه ملی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، جمعی از مدیران و مسئولان سازمان صدا و سیما و برخی از هنرمندان در شهر اهواز برگزار شد.

علی دارابی معاون امور استان‌های رسانه ملی در این مراسم ضمن خوش‌آمدگویی به حاضرین اظهار کرد: جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مرکز استان‌های رسانه‌ ملی هجدهمین دوره خود را پشت سر گذاشته و امشب نوزدهمین دوره آن نیز به اتمام می‌رسد و ما باید از فردا برای برگزاری جشنواره بیستم در سال 96 برنامه‌ریزی کنیم.

دارابی برگزاری این جشنواره را فرصتی برای ایجاد رقابت سالم میان هنرمندان، تهیه کنندگان و مدیران برشمرد و اظهار کرد: این جشنواره استانی می‌تواند باعث ایجاد استانداردسازی برنامه‌های فاخر در مراکز استان‌ها شود و از این طریق استعدادهای جوان شناسایی و از آن‌ها بهره گرفته شود چرا که این استعدادهای جوان کشورمان در این جشنواره‌هاست که قدرت حضور پیدا می‌کنند.

او اظهار کرد: ارزیابی عملکرد سالانه مراکز استان‌ها در رسانه‌ ملی این فرصت را فراهم می‌کند که مراکزی که فاصله معناداری با تولیدات تراز دارند این فاصله را کمتر کنند. البته برخی از مراکز استان‌ها به لحاظ اعتبارات از امکانات کمتری برخوردار هستند اما به موفقیت‌های درخشانی دست یافته‌اند. همچنین در این جشنواره موفقیت فوق‌العاده بانوان نیز به چشم می‌خورد چرا که در جشنواره نوزدهم تولیدات تلویزیونی و رادیویی مراکز رسانه ملی بخش زیادی از جوایز به بانوان اختصاص یافته است.

معاون امور استان‌های رسانه ملی خاطرنشان کرد: جشنواره مراکز استان‌های سازمان صدا و سیما برای شهر میزبان هم فرصتی است که از چشم جادویی رسانه به ایران و جهان بهتر شناسانده شوند و در این راستا مشکلات و مسائل آن‌ها به کمک رسانه‌ها بهتر مطرح خواهد شد و بالاخره این جشنواره با صدای بلند می‌گوید ما حرف برای زدن زیاد داریم و اگر حمایت شویم کاری می کنیم کارستان.

وی با بیان اینکه روز به روز فاصله تولیدات مراکز با تهران کمتر می‌شود، خاطرنشان کرد: حفظ مخاطبان فعلی و جذب مخاطبان جدید شبکه محوری مبتنی بر جدول تهیه و پخش برنامه‌ها و توجه به ساعات طلایی یا همان پیک مخاطب از جمله مهم‌ترین چشم اندازهای پیش روی ما در مراکز استان‌هاست.

معاون امور استان‌های صدا و سیما گفت: ما تلاش داریم تا در 3 موضوع برنامه‌های شبانگاهی، تعطیلات آخر هفته و مناسبت‌ها و اعیاد برنامه‌سازی کنیم.

دارابی تحکیم و ارتقای وحدت ملی، تقویت فرهنگ مداری اجتماعی با عنایت به ویژگی‌های هر استان،‌ برجسته‌سازی ارزش‌های انقلابی مبتنی بر گفتمان سازی، ‌افرایش نشاط اجتماعی و تعامل با مراکز علمی پژوهشی را از جمله مهم‌ترین اهداف مراکز استان‌های رسانه ملی برشمرد و اظهار کرد: امیدوارم در دوره جدید مدیریت صدا و سیما که افق‌های امیدوارکننده‌ای وجود دارد بتوانیم به وظایفی که پیش رو داریم با توجه به رقابت سنگینی که در عرصه رسانه وجود دارد موفق شویم.

در این مراسم از خانواده‌ شهیدان بقایی، جهان آرا، دقایقی، سوداگر و هاشمی تقدیر شد.

همچنین در نوزدهمین جشنواره تولیدات مراکز استان رسانه ملی از کیانوش عیاری، مسعود جعفری جوزانی، ضیاءالدین دری، سیروس مقدم، احمد نجفی، مسعود بهبهانی نیا، حمید مجتهدی، امیرحسین شریفی و عبدالرضا حیاتی تقدیر شد. همچنین در این مراسم از زنده یاد قیصر امین پور تقدیر شد که برادر آن مرحوم تقدیرنامه را دریافت کرد.

ارسال به دوستان
منبع: صبا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: