khabargozarisaba.ir
پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
کد خبر: ۳۰۴۹۶
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۹
مدیر کل صداوسیمای مرکز فارس:
سیدتقی سهرابی؛ مدیر کل صداوسیمای مرکز فارس، در مورد این‌که جشنواره تا چه اندازه در استعدادیابی جوانان در مراکز استان‌ها تاثیر دارد، گفت: اصولا یکی از مهم‌ترین اهداف طراحی، برنامه‌ریزی و اجرای جشنواره‌های هنری و رسانه‌ای در دنیا، شناسایی استعدادهای نو در تولید آثار هنری فاخر، هم در فرم و هم محتواست. در رسانه ملی نیز از دیرباز شاهد جشنواره‌هایی از این دست هستیم که یکی از با سابقه‌ترین آن‌ها جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌هاست، جشنواره‌ای با فراز‌و‌نشیب که طبیعتا امروز پس از سال‌ها برگزاری باید به پختگی لازم برای دست‌یابی به اهداف خود رسیده باشد.

وی افزود: رسانه‌های موفق دنیا همواره بستر ظهور و بروز استعدادهای جوانان را فراهم و برای این مهم هزینه‌هایی را نیز تقبل می‌کنند و طبیعی است جوانانی که توجه مدیران و پیشکسوتان رسانه را به‌خود می‌بینند، جسارت ورود به عرصه‌های جدید رسانه‌ای را پیدا می‌کنند. در مراکز استان‌ها جوانان با استعدادی که مترصد نمایش توانمندی خود هستند، کم نیستند؛ که امیدوارم در این جشنواره هم میزبانان و هم مهمانان به هدف خود برسند.

سهرابی در مورد این‌که جشنواره تا چه حد می‌تواند در انگیزه‌سازی برای برنامه‌سازان شبکه‌های استانی تاثیرگذار باشد بیان کرد: جشنواره تولیدات مراکز محل حضور برنامه‌سازان پیشکسوت و جوان در کنار هم است؛ محیطی بانشاط و همدلانه که جنس رقابت همکاران در آن متفاوت از جشنواره‌های مشابه در دنیا، کشور و حتی دیگر جشنواره‌های صداوسیماست، چرا که همکاران استان‌ها از دیرباز روابطی صمیمی و دوستانه با هم داشته و دارند و موفقیت هرکدام به‌مثابه توفیق همگان است. پس بجاست که در این محیط انگیزه لازم برای تولید آثار خوب با استفاده از ظرفیت و قابلیت‌های حوزه ماموریت برای هرکدام از همکاران ایجاد شود.

وی در مورد لزوم برگزاری این جشنواره نیز اظهار کرد: در عصر ارتباطات و فناوری‌های متعدد رسانه‌ای و در دنیایی که مخاطب امروز بسیاری برای دیدن، شنیدن، خواندن و دریافت انتخاب دارد، رسانه‌ای موفق است که به میل و نیاز مخاطب، آن هم به‌صورت حرفه‌ای توجه می‌کند، تلاش رقبا را رصد می‌کند و برای جذب و نگه‌داشتن مخاطب بکوشد. رسانه‌ای که نقاط قوت و ضعف خود را دائم بررسی و واکاوی می‌کند و برای بهتر و بهتر شدن مدام در تکاپو است و یکی از عرصه‌هایی که می‌توان از آن طریق به این موارد مهم دست یافت، جشنواره تولیدات استانی است.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: