khabargozarisaba.ir
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
کد خبر: ۳۰۴۹۴
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۵
سیدحسین ناظر:
مدیرکل صدا‌وسیمای مرکز بوشهر، تاثیر آموزش‌ها و انتقال تجارب جشنواره‌های صداوسیما را در جذب، نگهداشت و افزایش رضایتمندی مخاطب بسیار مثبت و ارزنده دانست.

سید‌حسین ناظر؛ مدیر کل صداوسیمای مرکز بوشهر، با اشاره به ضرورت چاپ کتاب یا ساخت برنامه از جلسات جشنواره‌ها، گفت: مدیران، برنامه‌سازان و هنرمندان شبکه‌های استانی باید به نقش ارزنده و تاثیرگذار آموزش‌ها و انتقال تجارب به‌هنگام گپ‌و‌گفت‌ها در اوقات آزاد جشنواره، اعم از فرصت‌های بین کمیسیون‌ها، فوق برنامه‌ها و رفت‌و‌آمدها توجه داشته و برای ثبت و ضبط آن برنامه‌ریزی کنند.


وی با اشاره به فعالیت حدود ۷۰ شبکه رادیویی و تلویزیونی محلی و استانی به‌عنوان «سازمان دوم» رسانه ملی، گفت: برای توسعه همه‌جانبه و پایدار و رسیدن به اهداف سپهر رسانه‌ای و قرارگاه جنگ نرم، نقش شبکه‌های استانی با گرایش اطلس جامع فرهنگی کشور نقشی بی‌بدیل، کارگشا و پیروزمندانه است.

مدیر کل صدا‌و‌سیمای مرکز بوشهر، درخصوص جشنواره و اهداف آن بیان کرد: جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها از قدیمی‌ترین و بزرگترین رویدادهای فرهنگی و هنری کشور و یکی از رویش‌ها و زایش‌های صدا‌وسیمای جمهوری اسلامی ایران است.

وی از جشنواره به‌عنوان تجلی‌گاه «هیات‌های اندیشه‌ورز» در حوزه فرهنگ‌ها و خرده‌فرهنگ‌ها، محلی برای دستیابی به آخرین یافته‌های رسانه‌ای، کنکاش و داوری در اندیشه‌ها و خلاقیت‌ها، محل شناسایی و جذب استعدادها و سرمایه‌های آینده برای بروز و ظهور رسانه‌ای و جلوه‌گری فرهنگ ایرانی اسلامی نام برد.

ناظر در پاسخ به این پرسش که جشنواره تا چه‌حدی می‌تواند در ایجاد انگیزه برای برنامه‌سازان شبکه‌های استانی تاثیرگذار باشد، گفت: انگیزه‌ها و تشویق‌های مادی معمولا زودگذر و فراموش‌شدنی است، اما انگیزه‌های معنوی و روحی، پایدار و جاودانه خواهد ماند.

وی همچنین ارتقای روحیه یادگیرندگی و یاددهندگی، رشد و بالندگی فکری و هنری، افزایش اعتماد‌به‌نفس، ایجاد حس مسئولیت و رقابت‌پذیری و رفاقت‌پذیری، دیده شدن و نامدار شدن بی‌نام و نشان‌ها، روزآمدی و آشنایی با شیوه‌های نوین رسانه‌ای و فرصتی برای عرضه بهترین‌ها را ازجمله عوامل ایجاد انگیزه‌های معنوی برای شرکت‌کنندگان جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها برشمرد.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: