khabargozarisaba.ir
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 14
کد خبر: ۳۰۳۸۱
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۹
رئیس کمیسیون صدای نوزدهمین جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها:
وحید کمالی؛ رئیس کمیسیون صدای نوزدهمین جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها، در گفت‌وگو با ستاد خبری این دوره از جشنواره در مورد سطح آثار جشنواره امسال، گفت: آثار این دوره از جشنواره نسبت به دوره قبل رشد بسیار متفاوت و قابل‌قبولی داشتند؛ بسیار طبیعی است که هرسال که می‌گذرد انتظارها جدی‌تر ‌شود. ما از مراکز انتظار داریم که هر دوره نسبت به دوره قبل متفاوت‌تر ظاهر شوند، به‌خصوص که در دو سال گذشته هم جشنواره برگزار نشد.


وی ادامه داد: دوستانی که آثار را بررسی می‌کردند برایشان جالب بود که در مراکز، کارهایی چنین حرفه‌ای انجام می‌شود. برخی از آثار جشنواره امسال در بخش بین‌الملل هم جایزه دارند، نه این‌که فقط به بخش بین‌الملل راه یافته باشند، بلکه جایزه را از آن خود کرده‌اند.

کمالی در پاسخ به این پرسش که جشنواره چه کمکی به نشان دادن آثار می‌کند، گفت: نکته مهم همین است؛ زمانی جشنواره‌ای آغاز می‌شود و تمام می‌شود تا سال بعد، اما این جشنواره‌ها با برنامه‌ریزی و استمراری که دارند، با سایر جشنواره‌ها متفاوتند. در این جشنواره ارزیابی‌ای که انجام می‌شود روی آنتن می‌رود و مردم داور اصلی آثاری هستند که به این جشنواره‌ها راه پیدا می‌کنند.

وی افزود: این آثار به درخواست مرکز یا تهیه‌کننده داوری نمی‌شود بلکه از روی آنتن به‌صورت تصادفی انتخاب شده و در مرحله انتخاب آثار، بررسی شده و به مرحله داوری رفته است. پس از آن در مرحله داوری نقاط قوت و ضعف آن‌ها توسط هیات داوران بررسی می‌شود و در کارگاه آموزشی که طی ۲ روز در جشنواره اهواز برگزار می‌شود، مورد بحث بین داوران قرار می‌گیرد و به‌صورت جدی پیگیری می‌شود.

رئیس کمیسیون صدای نوزدهمین جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها، اظهار کرد: جالب این است که برای اولین‌بار قرار است برنامه کمیسیون‌ها به‌صورت آنلاین در مراکز ۳۳گانه پخش شوند که این کار نه‌تنها به همکاران ما در مراکز استان‌ها کمک می‌کند، بلکه حتی کسانی که در جشنواره حضور ندارند هم می‌توانند از این فضا استفاده کنند.

وی در ادامه، در مورد حمایت از نخبه‌هایی که در جشنواره‌ها شناخته می‌شوند، گفت: دو مسئله وجود دارد، یکی این‌که داوران می‌آیند و آثار برتر را از مناطق مختلف می‌بینند و این تبادل بسیار به آنان کمک می‌کند و نظر برخی از داوران را به خود جلب می‌کند که این جلب توجه به رشد آن‌ها در آثار بعدی‌شان کمک می‌کند و از طرفی هم قاعدتا حضور این برنامه‌سازها و تشویق آن‌ها می‌تواند انگیزه بیشتری به آن‌ها ببخشد.

کمالی اظهار کرد: علاوه بر این، برنامه سازمان و معاونت این است که باتوجه به قالب‌ها و فضاهایی که وجود دارد، از برنامه‌های خوب حمایت کند؛ این مسئله یک مسئله کاملا جدی برای معاونت است.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: