khabargozarisaba.ir
جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - 2018 April 20
کد خبر: ۳۰۲۴۰
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۷
دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: طبق مصوبه جدید این شورا مؤسسه دارای زیرساخت‌های حیاتی مانند بانک‌ها و نیروگاه‌ها باید شبکه مجزا ایجاد کنند.

ابوالحسن فیروز‌آبادی در جمع خبرنگاران، از مصوبه جدید شورای عالی فضای مجازی درباره زیرساخت‌های حیاتی کشور خبر داد و اظهار داشت: طبق این مصوبه مؤسساتی که دارای زیرساخت‌های حیاتی هستند باید شبکه مجزا ایجاد کنند مانند بانک‌ها، نیروگاه‌ها، مراکز توزیع انرژی و مراکز بهداشتی تا در صورت وقوع حادثه‌ای غیرمترقبه و قطع شبکه ارتباطی در کشور خدمات اساسی و حیاتی کشور مختل نشود.

وی گفت: همچنین در این مصوبه الزام شده که سرویس دستگاه‌های دولتی و خصوصی از بستر اینترنت به بستر شبکه ملی اطلاعات منتقل شود.

دبیر شورای عالی فضای مجازی همچنین از بررسی موضوع قانونگذاری برای استارتاپ‌ها (کسب و کار نوپا) در مرکز ملی فضای مجازی خبر داد و گفت: شکل‌گیری برخی کسب و کارهای اینترنتی مانند کسب و کار حمل‌ونقل اینترنتی باعث اعتراض اصناف سنتی شده است.

فیروز‌آبادی با بیان اینکه تعداد کسب و کارهای نوین در فضای مجازی هر روز بیشتر می‌شود، گفت: از همین رو نیازمند قانون‌گذاری برای استارتاپ‌ها هستیم. 

وی گفت: برای مثال شکل‌گیری کسب و کاری در حوزه حمل‌ونقل آنلاین باعث اعتراض و شکایت صنف تاکسی‌داران سنتی شده است. 

دبیر شورای عالی فضای مجازی، گفت: بر  این اساس موضوع در دستور کار مرکز ملی فضای مجازی قرار گرفته تا بررسی‌های لازم انجام شود اگر نیاز به قانون‌گذاری در این حوزه وجود دارد از طریق مجلس پیگیری شود و اگر با هماهنگی میان دستگاهی موضوع قابل حل باشد مرکز ملی فضای مجازی این هماهنگی را انجام د

ارسال به دوستان
منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: