khabargozarisaba.ir
سه‌شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ - 2018 August 21
کد خبر: ۳۰۱۶۹
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۶
تهیه‌کننده آلمانی فیلم «رطوبت مرگبار» در حاشیه جشنواره یاس:
مایکل گرپ هرت؛ نویسنده و تهیه‌کننده فیلم سینمایی «رطوبت مرگبار» که از شهر کلن آلمان در جشنواره بین‌المللی فیلم یاس حضور دارد، درباره ارزیابی خود نسبت به کیفیت برگزاری چهارمین جشنواره بین‌المللی یاس، بیان کرد: این اولین‌بار است که به ایران می‌آیم و به‌تبع اولین بار است که در یک جشنواره فیلم ایرانی شرکت می‌کنم اما به‌نظرم یاس خیلی خوب برگزار می‌شود و من از چند شب گذشته تاکنون تعدادی از فیلم‌های این جشنواره را دیده‌ام.این تهیه‌کننده و نویسنده در پاسخ به این‌که کدام‌یک از فیلم‌های سینمای ایران را دوست دارد، گفت: مدتی پیش فیلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی را دیدم که در جشنواره بین‌المللی فیلم کن هم جوایزی را دریافت کرده بود. با این حال قبل از این درباره سینمای ایران چیز زیادی نمی‌دانستم اما به‌نظرم جشنواره فیلم یاس با سازماندهی و برنامه‌ریزی خوبی برگزار شده است.

وی با بیان این‌که باز هم به ایران سفر خواهد کرد، ادامه داد: دلم می‌خواهد در ایران فیلم بسازم. البته امیدوارم بتوانم این شانس را داشته باشم. چراکه ساخت یک فیلم در کشوری دیگر نیاز به هزینه‌های زیادی دارد.

این هنرمند آلمانی در پاسخ به این‌که چه بازتابی پیش از این درباره هنرمندان و مردم ایران از رسانه‌های خارجی دریافت کرده است، عنوان کرد: متاسفانه درباره ایران، مردم و هنرمندانش پیش از این چیز زیادی نمی‌دانستم و رسانه‌ها درباره سینمای این کشور اطلاعات خاصی نمی‌دهند؛ اگرچه درباره برخی موسیقی‌دانان و کارگردانان ایرانی اطلاعاتی داشتم، اما آشنایی خوبی با بازیگران ایرانی ندارم.

ارسال به دوستان
برچسب ها: جشنواره یاس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: