khabargozarisaba.ir
يکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - 2019 January 20
کد خبر: ۳۰۱۳۴
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۰
مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره فیلم ویدیویی یاس برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری صبا، مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره فیلم ویدیویی یاس با اجری احسان کرمی آغاز شد.

در این مراسم برگزیدگان بخش‌های سریال های نمایش خانگی، برترین های بخش بین الملل و سینما ایران معرفی خواهند شد. 

سید مصطفی ابطحی مدیر موسسه رسانه‌های تصویری و دبیر جشنواره فیلم ویدئویی یاس ضمن تبریک میلاد پیامبر اسلام گفت:خرسندم که توانستیم چهارمین دوره را برگزار کنیم  و تلاش کردیم گام‌هایی را در جهت اعتلای نمایش خانگی برداریم .

وی در ادامه افزود:  ایجاد انگیزه برای ورود جوانان به سینما و کشف استعدادها مهم ترین اهداف جشنواره بود که محقق شد.

ابطحی ادامه داد: دستگاه های سینما در شهرهای فاقد سینما میزبان مردم بود و امروز برای نخستین بار پک بین الملل آماده شده است که در این مراسم رونمایی خواهد شد.

دبیر چهارمین جشنواره فیلم یاس ضمن تشکر از برگزاری بهترین دوره جشنواره افزود: خدا را شاکریم که با همیاری همه این مراسم برگزار شد و هر نقصی هم اگر وجود داشت شرمسارم، امیدوارم شما ببخشید.

وی در ادامه با زبان انگلیسی برای مهمانان خارجی به سخنرانی پرداخت.

در ادامه داوران بخش بین الملل به روی صحنه آمدند و برگزیدگان بخش بین الملل فیلم یاس معرفی شدند:

*یاس زرین بهترین فیلمنامه به کلرلمارچال و ماری لائورپیکا برای فیلمنامه «خوشبختی پس از من» از فرانسه
*یاس زرین بهترین کارگردانی مجید اسماعیلی پارسا برای فیلم «گمیچی» از ایران
*یاس زرین بهترین فیلم به جان کنت هریسون برای فیلم «آن اهل گرین گابلس» از کانادا
*جایزه ویژه هیات داوران به فیلم «آب گوارا»ساخته راستی کاندیف از آمریکا
همچنین تندیس آیفیک(انجمن صنفی موسسات و شرکت های فیلمسازی ایران) و جایزه نقدی به فیلم «گمیچی» به تهیه کنندگی جواد قلی زاده تعلق گرفت.

معرفی برندگان بخش سریال ها

در ادامه مراسم نوبت به اهدای جوایز بخش سریال های نمایش خانگی رسید.

جایزه بهترین فیلمنامه به نغمه ثمینی و حسن فتحی برای سریال «شهرزاد» رسید. حسن فتحی برای دریافت این جایزه به صحنه رفت.

یاس زرین بهترین بازیگر زن به ستاره اسکندری برای سریال «دندون طلا» اهدا شد.

یاس زرین بهترین بازیگر مرد به محسن تنابنده برای «شاهگوش» رسید.


یاس زرین بهترین کارگردانی به حسن فتحی برای سریال «شهرزاد» اهدا شد.


بهترین تهیه کننده

هیات داوران در بخش بهترین تهیه کنندگی سریال های نمایش های خانگی تندیس خود را به دلیل سال ها تلاش در حوزه ساخت فیلم و سریال ، آشنایی با شرایط تولید و مدیریت موثر مراحل مختلف و پیچیده خلق یک سریال از تولید تا پخش به آقایان منصور سهراب پور و سید امیر پروین حسینی برای تهیه سریال «ساخت ایران» اهدا کرد.

فتحی بعد از دریافت یاس زرین گفت: واقعیت این است که چبزی حدود ۴ سال برای سریال شهرزاد وقت گذاشتم، کم و بیش همه دوستان می دانند شهرزاد زمانی وارد شبکه نمایش خانگی شد که این شبکه دچار رکود شده بود و «شهرزاد» به لطف خداوند و اعتماد مردم موفق شد دوباره به شبکه نمایش خانگی رونق دهد و حالا ده ها سریال در حال تولید است.

وی با اشاره به حاشیه های پیش آمده برای تولید سری دوم «شهرزاد» عنوان کرد: در چند هفته گذشته مسایلی برای «شهرزاد» پیش آمد که از آن با خبرید ولی لازم است در اینجا اشاره کنم ما هنرمندان تولید این سریال نه بنده جریان سیاسی و نه برده جریان اقتصادی و سرمایه گذاری هستیم، ما مستقلیم و فرزند مردمی هستیم که به ما اعتماد کردند.

کارگردان سریال شهرزاد: ما هنرمندان تولید این سریال نه بنده جریان سیاسی و نه برده جریان اقتصادی و سرمایه گذاری هستیم، ما مستقلیم و فرزند مردمی هستیم که به ما اعتماد کردنداین کارگردان پیشکسوت تاکید کرد: من حسن فتحی هستم و ۲۵ سال است به مردم خدمت می کنم و این افتخار من است، در طول این سال ها رویه من استقلال بوده و به همین دلیل امروز به همراه هنرمندان تاوان پس می دهم. دردناک است که نه به خاطر شکست بلکه برای موفقیت هایمان تاوان پس می دهیم. از تشکل های سینمایی حانه سینما، کانون کارگردانان و انجمن بازیگران حیرت می کنم که مقابل این هجمه ها سکوت کردند. چرا سکوت کردند؟ مگر ما را نمی شناسند؟ مگر خودشان از بیننده های شهرزاد نیستند؟ مطمئن باشند که این چاه و چاله ای که برای شهرزاد و هنرمندان آن کنده شده یک روز برای آنها کنده می شود.

فتحی اضافه کرد: به هر  حال یک سری مسایل درباره بحث مالی این سریال پیش آمده اما اخلاق حکم می کند قضاوت ناعادلانه نکنیم. من و همه همکارانم در این خصوص تابع نظر مراجع قضایی هستیم. در این موقعیت یا باید عافیت طلبانه تسلیم شانتاژ شویم یا طبق انتظار مردم فصل دوم این سریال را بسازیم که ما علیرغم همه این بحث ها به خاطر احترام به اعتماد مردم به کارمان ادامه می دهیم.

پس از صحبت های فتحی ادامه مراسم اهدای جوایز برگزار شد که یاس زرین بهترین تهیه کنندگی سریال به منصور سهراب پور و سید امیر پروین حسینی برای سریال «ساخت ایران» رسید.

در این مراسم یکی از مخاطبان به اعتراض به صحنه آمد و خطاب به ابطحی جملاتی بیان کرد و گفت من نسبت به وضعیت فرهنگسراها معترضم.

سپس خانواده شهید محرمعلی مرادخانی به صحنه آمدند و مورد تجلیل قرار گرفتند.

معرفی برندگان بخش مسابقه سینمای ایران

یاس زرین بهترین طراحی صحنه به مروارید کاشیان برای فیلم «سپید به رنگ مروارید» رسید.

یاس زرین بهترین صدا به مهدی اکبریان پور و آرش قاسمی برای فیلم «گمیچی» اهدا شد.

یاس زرین بهترین موسیقی به مینا مومنی برای فیلم «سپید به رنگ مروارید» تعلق گرفت.

یاس زرین بهترین تدوین به رضا بهارانگیز برای فیلم «یونس» رسید.

یاس زرین بهترین تصویربرداری به امیر موسوی برای تصویربرداری «سپید به رنگ مروارید» اهدا شد.

یاس زرین بهترین بازیگر مکمل مرد به رضا بهبودی برای فیلم «اینجا کسی نمی میرد» اهدا شد.

دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین بازیگر مکمل زن به لیندا کیانی برای «سپید به رنگ مروارید» تعلق گرفت. پیش از این نامزدهای بخش مکمل زن معرفی نشده بود.

دیپلم افتخار  بهترین بازیگر مرد به مهدی مهاجری برای «یونس» و «گمیچی» و یاس زرین بهترین بازیگر مرد به فرزین صابونی برای فیلم «یونس» رسید.

یاس زرین بهترین فیلمنامه به سهیل امیرشریفی برای «یونس» رسید.

دیپلم افتخار بهترین بازیگر زن به هستی مهدوی فر برای «تاول» و یاس زرین این بخش به نازنین فراهانی برای فیلم «نورا» اهدا شد.

یاس زرین بهترین کارگردان اول به حسین کندری برای فیلم «اینجا کسی نمی میرد» رسید.

دیپلم افتخار بهترین فیلم به روح الله حجازی برای تهیه کنندگی فیلم های «سرخ به رنگ عقیق» و «سپید به رنگ مروارید تعلق گرفت.

یاس زرین بهترین کارگردانی به داریوش یاری برای فیلم «یونس» تعلق گرفت.

یاس زرین بهترین فیلم به علیرضا ابوالقاسمی نژاد شیرازی برای تهیه کنندگی فیلم «یونس» تعلق گرفت.

جایزه ویژه تماشاگران به فیلم «باتلاق وان» به کارگردانی مهدی گلستانیان رسید. وی بعد از دریافت جایزه اش گفت: جایزه ام را به پدرم شهید احمدعلی گلستانیان تقدیم می کنم.

پایان بخش این مراسم اجرای موسیقی توسط گروه زند و خواندن قطعاتی توسط علی زندوکیلی بود.

این مراسم در ساعت ۲۰:۳۰ به پایان رسید.


 در این مراسم چهره‌هایی چون حسن فتحی، مجید مظفری، سیروس الوند، محمد حیدری، هستی مهدوی، روح اله حجازی، محسن تنابنده، داریوش باباییان، حسین کندری، مجید اسماعیلی، سیروس مقدم، علی معلم، سعید راد، ستاره اسکندری، طهماسب صلح جو و حسین فرح بخش، بهمن کامیار حضور داشتند.


ارسال به دوستان
منبع: صبا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: