khabargozarisaba.ir
سه‌شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ - 2018 August 21
کد خبر: ۳۰۱۱۳
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۴
در نشست مدیران شبکه نمایش خانگی با اهالی رسانه مطرح شد:
نشست مدیران نمایش خانگی با حضور حسن داها مدیر عامل شرکت آسیا و نادر معماری مدیرعامل شرکت تصویر دنیای هنر امشب ساعت 20 در هتل رامسر برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری صبا، حسن داها با اشاره به شرکت های فعال در حوزه نمایش خانگی گفت:در حال حاضر حدود 30 شرکت مربوط به نمایش خانگی وجود دارد که از وزارت ارشاد مجوز فعالیت دارند. اما کمتر از 10 شرکت هستند که در قالب فعالان ویدئو رسانه مشغول به کارند.در ان موسسات نمایش خانگی چند شرکت پخش مهم دارد که در زمینه عرضه محصولات فرهنگی در سراسر کشور کار می کنند.
وی ادامه داد:پیش تر در شبکه نمایش خانگی فقط محصولات سینمایی ایرانی و خارجی خریداری میشد و در گذشته به صورت vhs و بعد به صورت VCD و به مرور زمان به صورت DVD و بلوریدر سطح کشور عرضه میشد.زمانی که بخش خصوصی وارد این عرصه شد تحول بسیار خوبی در این بخش ایجاد شد.خصوصا در بخش دوبله و کیفیت محتوای فیلم ها و نیز استفاده مخاطب از منوهایی که در فیلم به کار برده میشد این تحول دیده شد.
از همه مهمتر موضوع نحوه توزیع و در دسترس قرار دادن محصولات نمایش خانگی در سطح کشور بوده است.
داها ادامه داد: همانطور که میدانید پیش از این فروشگاهایی برای عرضه محصولات وجود داشتند که دسترسی به آنها برای مردم دشوار بود،به همین دلیل آن تیراژ واقعی که باید صورت میگرفت عملی نشد.با توجه به اینکه در برخی از شهر ها و شهرستان ها دسترسی مردم به سینما کم بود همکاران ما توانستند محصولات نمایش خانگی را با یک ایده خوب و به صورت مویرگی در سراسر کشور و به نزدیک ترین محل و خانه شهروندان آن را عرضه کنند.سعی بر این بود که موضوع جشنواره فیلم های ویدئویی به صورت مستقل انجام شود و حالا 4 سال است که شبکه نمایش خانگی به طور مستقل جشنواره برپا میکند و امروز شبکه خانگی به آن بلوغ واقعی خود رسیده است.شبکه نمایش خانگی توانسته است به بدنه سینما و تولیدات فیلم های سینمایی کمک زیادی کند.بخش بسیار زیادی از تولیدات سینمایی از دل نمایش خانگی بیرون می آید.
معماری مدیرعامل شرکت دنیای تصویر عنوان کرد:امروز از روز ی که ما کارمان را به طور رسمی آغاز کرده ایم 18 سال میگذرد اما متاسفانه به نسبت آن سالها شرایط مالی افت شدیدی داشته است و تنها دلخوشیمان این است که در آخر سال برآورد منفی نداشته باشیم.اما شبکه نمایش خانگی انقدر پتانسیل دارد که اگر 10 درصد اضافه تر داشته باشیم  شرایط بهتر میشود.
وی در خصوص VOD گفت: با وجود VOD نه تنها بدتر بلکه بهتر هم میشود  به شرطی که VOD را به اهل آن سپرد.
ارسال به دوستان
منبع: صبا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: